Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 16
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
    Floricica Debutanta ioana07's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.12.2008
    Postari in forum
    1.038
    Buna mamici si pitici. Pt. ca am crescut si putem papa mai multe, noi va intrebam ce si cat mai papati intr-o zi

Floricica Cu Vechime ligiafodorean's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.11.2008
    Postari in forum
    7.046
    dimineata bea 210 ml lapte cu 3 masuri de cereale
    la ora 10 mananca un iaurt de 125 gr cu painica (sau 2 felii de cas cu pastrama de pui sau jambon si painita sau almette pe paine cu rosie...) si daca mai vrea si 1 piersica sau nectarina
    la pranz, dupa ce se trezeste mananca un bol de supica de pui cu taitei si painica, iar pe dupa-masa orez cu piept de pui si salata de rosii (aprox 200 gr)
    pe la 19 mananca din nou un fruct
    iar seara inainte de culcare bea 180 ml lapte cu 3 masuri de cereale

intre mese mai primeste biscuiti de la Nestle, insa in cantitate moderata

Membru inregistrat la
    28.11.2008
    Postari in forum
    7.046
    dupa-masa dupa ce mananca supica sau ciorbita ii mai pregatesc spanac cu ou, mamaliguta cu branza si ou, gris cu lapte, cartof copt cu piept de pui, orez cu peste, paste cu sos si carne de pui, piure de cartofi cu carne de pui sau vita... de obicei mananca ce pregatesc pt noi fiindca cantitatea de sare am redus-o si in afara de piper nu folosesc alte condimente...

ciorbitele ii plac tare mult, asa ca incerc sa le diversific pe cat pot utilizand cat mai multe legume... bineinteles am renuntat de mult la rantasuri, adaos de ulei si prajeala cepei...

Membru inregistrat la
    28.11.2008
    Postari in forum
    7.046
    am incercat sa-i dau si papanasi cu branzica de vaca insa nu i-au placut tare mult... ma bucur in schimb ca dimineata in locul iaurtului simplu accepta si iaurtul cu bulgarasi de branza de vaca dulce...

Floricica Cu Vechime lorimel's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.06.2008
    Postari in forum
    9.459
    Noi papam cam asa: la 6 240 ml laptic, la 10 fructe (astazi a avut 1 piersica, o para mica si 2 caise, nu pasate ci le papa ea singurica), la 14 am avut supica de legume si felul doi fasole verde cu ficatel de pui; la ora 18 va papa iaurt cu fructe (ori para ori piersica) si seara la 21:30 240 ml laptic.

Guest
    exista un topic asemanator:aici

Floricica Nou Venita andresi's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.02.2009
    Postari in forum
    3
    Andreea a papat de dimi 150 laptic pe la 10 o felie unt cu dulceata de casa la amiaza o farfurie de ciorba cu legume si taitei pe la 1 se culca bea 120 laptic,pe la 5 jumate un iaurt o banana sau alt fruct seara maninca ce mincam si noi ca am renuntat la prajeli,sarat sau alte lucruri care nu foloseau prea mult,iar la somnic 120 lapte,am uitat la amiaza un fruct in fiecare zi dupa ce a mincat ,are 1 an si 10 luni.

Floricica Debutanta ioana07's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.12.2008
    Postari in forum
    1.038
    acolo meniurile sunt pt copii mai mari.Patricia are 1 an si 2 luni. nu pot compara meniul ei cu al unui copil de 2 ani.

Floricica Nou Venita michelin's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.11.2008
    Postari in forum
    7
    ati inceput sa le dati mezeluri?
    noi papam asa:san dimineata pe la 6,lapte cu trei masuri de cereale,fruct cu biscuit sau suc de fructe ,la pranz un fel doi sau ciorbibta,seara cereale sau iaurt cu biscuite si lapte,apoi san la culcare.

Membru inregistrat la
    28.11.2008
    Postari in forum
    7.046
    mezeluri sub nici o forma... nu sunt sanatoase nici in alimentatia unui adult... ce am citi ca poate fi dat unui copilas, insa in cantitate moderata este jambonul sau sunca presata...

Membru inregistrat la
    28.11.2008
    Postari in forum
    7.046
    azi a papat asa:

8 - 250 ml lapte cu 2 masuri cereale
    10 - 140 kr bulgarasi de branza de vaca cu fructe de padure de la Mili
    11:30 - un biscuite
    13:30 - castronel de ciorbita cu multe legume si jumatate felie de paine + 1 nectarina desert
    17:30 - 2 pulpe inferioare de pui cu cartofiori si jumatate de rosie + 1 feliuta lebenita
    19 - un biscuite
    21 - 180 ml lapte cu 2 masuri cereale

+ Raspunde
Pagina 1 din 16
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari