Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita rhino25's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.02.2009
    Postari in forum
    12
    Vreau sa incep sa ii dau Iuliei lape de vaca insa nu sti ce marca e mai buna. Milii, fulga...napolact? Ce imi recomandati?

Floricica Senior fiona80's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.06.2008
    Postari in forum
    3.215
    Pediatrul nostru a spus ca pot sa-i dau ce marca vreau, asa ca o sa incep cu Tnuva 1,5% grasime.

Floricica Senior kata_kata_76's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.10.2007
    Postari in forum
    2.675
    Al meu papa direct de la sursa,adica de la vacuta,iau de la o vecina si e tare bun,insa acum papa doar cu cereale de cand i-am scos biberonul,cu canuta nu vrea

Floricica Avansata kim80's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2009
    Postari in forum
    1.877
    Daca ai posibilitatea sa iei "direct de la vacuta" asa cum a zis kata e cel mai bine, noua dr ne-a recomandat laptele LADORNA de 3,5%. Eu inca nu i-am dat lapte de vaca ca e mica pentru asa ceva dar din ce bem si noi am sa-i dau Ladorna, Tnuva, Mili.

Floricica Nou Venita ikristina21's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2009
    Postari in forum
    9
    buna eu i-am dat milli si la dorna 1,5 grasime.acum avem o vecina cu vacuta si am inceput sa-i dau de asta vad ca-i place

Floricica Nou Venita duruianolimpia's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2010
    Postari in forum
    1
    Eu ii dau lapte de vaca de la 3 luni si acum are 2 ani si o luna si avem 16kg si totul e ok

Floricica Senior dalida's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.12.2008
    Postari in forum
    3.167
    Si eu ma tot intrebam ce lapte sa-i dau, ca deja are 1 an si tot cu Humana...dr. mea e cam exagerata, zice sa nu-i dau pana la 2 ani...i-am dat insa de cateva ori lapte Milli cu biscuiti si i=a placut tare mult...

Guest
    De ce ti se pare exagerata doctorita copilului,crezi ca nu stie ce sa recomande? Laptele praf poate fi dat pana la varsta de 3 ani. . .

Guest
    De ce ai ales sa-i dai cu 1,5% grasime si nu 3,5% in conditiile in care bebelusii si copiii au nevoie de grasimi de natura animala pentru dezvolatare? Cel de vaca stii ce continut de grasime are?

Floricica Nou Venita miau_ceci's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.03.2010
    Postari in forum
    4
    fetita mea are 1,9 ani si bea humana 3 iar doctora a zis ca pot sa incerc sa-i dau lapte de vaca dar sa fie 1,5 neaparat si sa nu fie uht,fara sa-l mai fierb,dar mi-e frica daca face vreo alergie dau diaree ca am mai auzit multe cazuri...ce sa fac sa mai astept si sa incerc mai prin toamna???

Floricica Senior ghizza's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2007
    Postari in forum
    4.620
    Buna! Nici eu nu stiu ce lapte ii voi da....de la 3 ani!Cred ca LaDorna, am auzit ca e bun...si i voi da cu 3,5 % grasime.....Si eu sunt de parere ca pana la 3 ani e ok de dat lapte de crestere.....noi pana la 3 ani vom papa Nestle2+, care ne place tare mult.....

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari