Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 29
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
    Floricica Nou Venita dana riza's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.09.2007
    Postari in forum
    18
    Pe linga rulada de pui,crenvursti,...voi ce mai dati la puiutzi sa manice ca eu i-am mai dat si salam victoria afumat si pediatra a spus sa nu ii mai dau ca este facut din zgirciuri....

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    Pai mezeluri nu pra ar trebui date de loc. Si in mod deosebit cela care sunt supermacinate cum ar fi salamurile, crenvurstii ... Eu ce ii dau sunt: pastrama de vita 9ca vezi bucata de carne, chioar daca e cu E-uri, macar stiu ca e carne), pastrama de pui, si cam atit. Ocazional ii dau crenvursti si salam. Adica, poate o data, de doua ori pe luna.
    In rest, nimic. Nu lebar, pateuri, conserve.

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    nu vreau sa ii dau nimik mezeluri pana la 2 ani.
    atunci voi incerca..dar mai rar..sunt foarte nesanatoase nici noi nu prea mai mancam.

Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    A, da, noi am trecut de doi ani, mai ne scapam cite un pic, dar bine faci ca nu ii dai Elenei. Cine stie ce contin?

Floricica Nou Venita iatanank's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.09.2007
    Postari in forum
    101
    COPILUL MEU IN VARSTA DE 3 ANI PREFERA CRENVURSTII DE PORC SI PUI, PARIZERUL.NU II DAU GRAS NICI NU II PLACE DAR I LE ASOCIEZ INTOTDEAUNA CU BRANZA TOPITA CASCAVAL SAU BRANZA DE VACA

Floricica Nou Venita dana riza's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.09.2007
    Postari in forum
    18
    Oki doki...Am uitat sa precizez ca mincam APROAPE pe fiecare dimineata crenvursti care ii plac ff mult.Alte mezeluri nu ii dau pe fiecare zi dar din cind in cind(sa zicem la 1,2 sapt) ii cumpar si rulada de pui..Nu i-am dat niciodata lebar sau pateuri sau conserve.Mentionez ca sigurii de care nu s-a saturat sunt crenvurstii...in rest si rulada de pui cind ii dau maninca numai o felie de pofta , daca ii mai dau una o rupe bucatele si o arunca pe jos.Am intrebat de mezeluri pt ca nu prea i-am dat si ceea ce am cumparat de la un timp incoace i-a placut.In afara de salamul victoria care a spus dr sa nu-i mai dau,la restul a spus ok,dar vroiam sa aud si parerea voastra ca mamicutze caci conteaza un sfat.Va pupic

Floricica Debutanta gabi_alex's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2006
    Postari in forum
    703
    Cam nici un mezel nu ii bun. Toate sunt facute din ramasite, zgarciuri si alte alea. Doar ca in comert nu se prea gaseste si altceva.
    Eu cred ca sunca este mai recomandata. Alex al meu nu se prea da in vant dupa mezeluri, dar adevarul este ca nu prea i-am dat. El mananca pate. Ii place mult. Stiu ca nici asta nu este atat de sanatos.
    De fapt, care aliment din magazin este sanatos?
    Toate contin numai porcarii, adaosuri, coloranti, si nici carnea din care sunt facute nu este de cea mai buna calitate.

Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    Ai dreptate Gabi, exact asa zice si barbata-meu. Ca nu mai sunt alimente pure.
    Alea care le cresti tu in gradina ta si pe care nu pui nimic, si gaina de la bunicu....

Dana, si nepotelul meu se da tare tare in vant dupa crenvursti, asta e. Acuma...

Floricica Nou Venita elenuca's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.12.2006
    Postari in forum
    80
    si noi mancam crenvusti de pui si de vita si pate de pui iar in loc de salam mancam muschi file (si rugam doamnele de la magazin sa il felieze mai gros....la inceput se uitau ciudat la mine, dar acum s-au obisnuit )

Floricica Avansata alinutzapopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    Fetelor dintre toate mezelurile mie mi se par cele mai periculoase cremwustii si parizerul.eu nu i-am dat pana acum mezeluri lui David.poate peste vreun an.acum avem un an.si as icerca o pastrama,sunca de pui.

Floricica Nou Venita sabmarc's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.04.2007
    Postari in forum
    108
    nci eu nu i-am dat mezeluri din aceleasi motive dar... acum dupa un an i-am dat doar odata crenwusti si era disperat sa manance... el care il conving greu sa manance carne...

+ Raspunde
Pagina 1 din 29
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari