Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime annee's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2008
    Postari in forum
    8.186
    Eu i-asi da ceaiuri calde dar nu stiu care sunt indicate la copilasi?Ma refer la ceaiul nostrul romanesc .

Floricica Debutanta adrianarenata's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.09.2008
    Postari in forum
    999
    am vazut la farmacie ceai de plante si fructe pt copii in plicuri infuzabile.sau un amestec de diferite plante facut de noi(menta,tei,musetel,coaja de portocala,un pic de zeama de lamaie)in functie de scaunul copilului(daca e moale folosim menta daca e constipat musetel etc).

Floricica Cu Vechime ligiafodorean's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.11.2008
    Postari in forum
    7.046
    noi am primit recomandrea de la pediatru sa-i dau pe timpul rece ceai de Echinacea... are rol imunostimulator, antibacterian...

Floricica Cu Vechime iuliagabriela's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2009
    Postari in forum
    9.232
    eu va rog mie sa imi spune-ti ce sa fac sa il bea macar caldut ceaiul....la Iuli ii place cel de macese si cel de fenicul in mod deosbit dar nu refua nici un altul daca il dau...reci insa ca daca simte ca e cald spune ca "anie"(arde)

Floricica Veterana alinna's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.121
    Sunt ceaiuri la pliculet din plante speciale pentru copii cu vitamina C.eu le-am luat de la firma Favisan,de ei stiu sigur ca au.
    Mai sunt tot din plante ceaiurile pentru raceala si gripa
    Eu le mai dau ceai de coacaze si afine

Membru inregistrat la
    13.08.2008
    Postari in forum
    8.186
    Ligi ceaiul acesta de care zici tu se poate bea zilnic?

Membru inregistrat la
    13.08.2008
    Postari in forum
    8.186
    Eu nu vreau musai pt raceala si gripa,............o sa ma uit in oras sa imi iau si eu.Karina e mare amatoare de ceai de maceste dar stiu ca nu e bine sa bei zilnic ceai de maceste,asa a zis o vecina.Si mie imi place tare mult ceaiul de maceste,contine multa vitamina C.

Membru inregistrat la
    13.08.2008
    Postari in forum
    8.186
    Iulia ,incalzestel treptat eu asa am facut,la inceput te faci ca il incalzesti si treptat o sa reusesti si Karina refuza sa bea ceaiul cald.Acum nu mai vrea sa bea nimic rece.

Floricica Cu Vechime iuliagabriela's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2009
    Postari in forum
    9.232
    multumesc mult...

Membru inregistrat la
    28.11.2008
    Postari in forum
    7.046
    da... noi facem acum o cura pentru imunizare cu Oscillococcinum si Septilin... iar apoi vom continua cu ceai de plante

Membru inregistrat la
    28.11.2008
    Postari in forum
    7.046
    de baut cald nici Carina nu-l bea... il incalzesc putin sa nu fie chiar rece insa de multe ori lasa canita deoparte si-l bea abia dupa ce se raceste de tot :))... nici mancarea nu i-o pot da putin mai calda fiindca imi arata ca arde ... si cand ma gandesc ca eu as consuma produse cat mai fierbinti

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari