Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice mirela_cirneci's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.11.2009
    Postari in forum
    422
    fetita mea are un an jumate si 12 kg300g.Are doua mese principale pe zi si 3 sau 4 gustari si anume fructe sau iaurturi.Nu stiu daca este corect si as dori si alte pareri.

Floricica Novice danyel_danyel1's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.11.2009
    Postari in forum
    413
    BUNA ,MIRELA GREUTATEA DEPINDE SI DE INALTIME.SI LA NOI II TOT ASA CU MESELE.

Floricica Nou Venita elaley's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.06.2009
    Postari in forum
    7
    Baietelul meu are 1 an si 5 luni si 14 kg. El are 3 mese principale pe zi si 2 gustarele(iaurt, mar razuit ca nu accepta alte fructe sau bicuiti cu ceai). Adevarul este ca depinde de organismul fiecarui copil cum se dezvolta acesta, unii sunt mai mancaciosi altii in schimb nu sunt. Eu am ajuns la concluzia ca trebuie sa ma pliez dupa el cu alimentatia. Eu as vrea sa ii dau doar cum scrie in carti(doar mancare fiarta la abur cum a mancat pana la un an) dar nu prea este el de acord, asa ca decat sa fie flamand ii dau sa manace ce vrea el.

Membru inregistrat la
    24.11.2009
    Postari in forum
    422
    Multumesc mamici pentru opinii.

Floricica Debutanta ioana07's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.12.2008
    Postari in forum
    1.038
    buna. Si eu ma intreb des daca papa bine fetita mea.Eu inca ii dau lapte cand se trezeste(lapte praf). o fi bine sau tre sa-i dau direct mancare solida?

Membru inregistrat la
    24.11.2009
    Postari in forum
    422
    La multi ani!Ioana.Am uitat eu sa mentionez sus dar si eu ii dau fetii lapte dimineata cand se scoala si seara inainte de culcare.Bea cam 500 ml zi.Eu m-am gandit sa nu ii scot pana pe la vreo trei anisori laptele. pana la un an trei luni i-am dat milumil,apoi am trecut-o pe laptic de vaca,la inceput nu l-a acceptat apoi treptat,treptat l-a baut.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari