Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta ioana07's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.12.2008
    Postari in forum
    1.038
    Din dorinta ca fetita mea sa pape sanatos, echilibrat, mereu am intrebari daca e satula, daca mananca ce trebuie, cat trebuie si cand trebuie. Asa ca va intreb, vis-a-vis de subiectul deschis, cum e la voi? Cata carne dati la copilasi?

Floricica Avansata madaroxi's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.04.2009
    Postari in forum
    1.392
    Al meu copil, asa cum am mai spus nu e mancacios......asa ca e mai greu sa-ti zic....dar daca vrea zilnic cate o bucatica ii dau, pentru ca stiu ca azi vrea, iar maine si poimaine nu!! Ii fac 90% supe numai din carne, daca vrea si putina fiarta cu atat mai bine....Felul doi il pregatesc tot cu carne....Daca fac pulpe la cuptor mananca o pulpa jumatate, gratar o bucata cat palma, iar pestele daca are 400gr, mananca cam 3/4 !
    Nu stiu sa-ti zic daca e suficient, dar atata timp cat el se dezvolta bine, nu-mi fac griji!!

Cand l-am nascut era miiiccc, avea 2,900kg si 48 cm.....iar acum arata asa cum trebuie, e in grafic excelent!!

Floricica Senior creolina's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.04.2008
    Postari in forum
    3.846
    Prichindelul meu, in varsta de 1 an si 5 luni papa carnea o singura data pe zi, la pranz. DIn ce am citit pana la 2 ani o portie e suficienta, avand in vedere ca proteinele se gasesc si legume, ou, lapte.
    Iar in cazul in care nu vrea sa pape carne e buna si supa de carne, pentru ca albumina lasata in apa e foarte valoroasa.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari