Ultimele discutii din forum
    Floricica Senior nicolii's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    4.096
    Buna fetelor. . . Am deschis acest subiect ca sa mai aflu cu ce mai combinati voi avocado la copii. . Noi pana acum l-am facut decat amestecat cu fructe,mar,kiwi,lamaie si cereale. . Mi-a zis o mamica ca nu se da foarte mult adica cam cat o nuca o data pe saptamana. . . Eu i dau mai mult la o masa si 2 zile pe sapt. . Stiti ceva?

Floricica Cu Vechime belladonna's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2008
    Postari in forum
    6.413
    Piept de pui cu avocado:
    fierb un morcov cu putin ulei....pieptul de pui il fac la gratar(pe aragaz) ,apoi pun o jumatate de avocado ,morcovul fiert si putina zeama in care a fiert,piptul de pui si o feliuta de usturoi si totul merge la blender....este foarte bun...pitica mea cand i-am dat a "lins castronul"

stefaniajohansson
    Guest
    nicolii, dar ianis e destul de mare ca sa manance macar cate o jumatate de avocado la o masa. si mai des decat de doar 2 ori pe saptamana. avocado este unul dintre produsele naturii cele mai sanatoase, daca nu chiar cel mai sanatos. contine grasimi nesaturate, necesare corpului, potasiu, serie de B-vitamine, vitamina E si K. Jacquie are 2 ani si deja mananca cate 1½-2 avocado/zi pentru ca eu il consider unul dintre alimentele cele mai importante din alimentatiaa ei.
    eu i-l dau simplu, cu putina sare de mare

Floricica Avansata kim80's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2009
    Postari in forum
    1.877
    Si eu ii dau avocado copilului meu care are aproape 1 anisor. Poti sa-i dai chiar si in fiecare zi ca este foarte sanatos si nu ii face rau. Poate fi combinat cu orice, depinde cum i place copilasului tau, eu ii pun jumatate o data combinat cu pui sau cu legume, fructe. . . Ii place cu orice. Multa sanatate

Floricica Debutanta andrei-babyfashion's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.11.2009
    Postari in forum
    898
    Da-mi un mail pe ana_micu83@yahoo.com...am multe carticele cu retete si precis gasesti multe info care sa-ti fie de folos!

Floricica Senior nicolii's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    4.096
    Mulumesc. . . Pai tot asa m-am gandit si eu ca este fruct. . . Dar una din cunostiintele mele ma tot japaceste cu retetele ei ciudate. . .

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari