Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita iustinik's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.04.2009
    Postari in forum
    18
    Buna mamicilor. . Mereu ma intreb daca fetita mea papa destul. . . De exemplu ea in 24 ore papa cam asa:dimineatza la 09 250ml de lapte cu cereale,la 11 doua mere cu biscuti sau banana cu mar si biscuiti,sau mar cu para si biscuiti,la 13:30 supita de legume cu carnita sau piure de legume cu carnita,plus un iaurt sau un cubulet de branza. . . Dupa aceia face nani si la 17 papa un castronel de laptic cu cereale sau biscuiti 250 ml si ultima masa o papa la 20 piure de legume,sau de cartofi sau paste cu branza sau mamaliguta cu branza. . . Iar o data la doua zile un ou si iaurt sau budinca. Voi ce ziceti mananca bine fetita mea. . Are un an si 3 luni.

Floricica Senior Diandrea's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.05.2009
    Postari in forum
    2.564
    Buna, iustinik!
    Waw, fetita ta papa foarte bine....a mea are aproape un an si patru luni si papa muuuult mai putin.Dar sa stii ca fiecare copil are ritmul lui de papi, dupa parerea mea fetita ta e ok.
    Cate kg are? Si ce inaltime?
    A mea papa doar de 4 ori pe zi (dimineata la 9, pranzul in jur de 13, dupa somnul de amiaza, cam la 17, si seara la 9).In fiecare zi e altfel, uneori papa mai bine sau mai putin bine.
    Sper ca ti-am fost de folos cu parerea mea...
    Iti doresc numai bine si sa ai o fetita cuminte si sanatoasa.Pupici! Ne mai "citim"!

Floricica Nou Venita iustinik's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.04.2009
    Postari in forum
    18
    buna..multumesc pt ca mi ai raspuns..fetita mea are 11 kg si 80 cm si un an si 3 luni..este un copilas linistit...sunt o mamik norocoasa~:))

Floricica Nou Venita cristinela23's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.10.2009
    Postari in forum
    12
    Eu zic ca mananca bine!Si fetita mea are un an si patru luni,dar nu are decat 10,5 kg.Nu a fost o mancacioasa niciodata,nici la san si nici acum...

mischa2000
    Guest
    Eu nu cred ca tu intrebai daca maninca destul. . . Era un fel de " nu-i asa ca maninca super"? ? ?

stefaniajohansson
    Guest
    mischaela, depinde.. poate chiar se intreba daca fetita ei mananca putin. in comparatie cu Jacqueline, mananca foarte putin..pt ca J are 7 mese pe zi, ceea ce aici la noi e normal:
    7:30 micul dejun
    9:30 fruct
    11:30 pranz
    14:30 gustare
    17:00 fruct
    19:30 cina
    inainte de culcare cereale
    si din cele 7 mese, primele 5 sunt la gradinita. ca J nu le mananca pe toate la gradi si ca se intampla sa o las mai traziu sau sa o iau mai devreme, asta nu schimba meniul ei. ii dau eu acasa, in schimb.
    deci, in comparatie cu altii, fetita respectiva mananca putin.

mischa2000
    Guest
    da stefania ...
    dar fetita ta ia gustari intre mese ... ceea ce eu nu le consider mese ...
    fructele de exemplu ... un mar simplu reprezinta gastare ... un mar cu biscuiti ... masa.

stefaniajohansson
    Guest
    atunci daca eliminam cele 2 fructe pe zi, J mananca 5 mese..pt ca gustarea de la 14:30 e cam acelasi tip de mancare ca la micul dejun..

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari