Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita florina9's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.09.2008
    Postari in forum
    2
    Buna fetelor! Ma confrut cu prichindelul meu cu o serie de alergii alimentare si nu mai stim ce sa papam. Poate mai sunt prichindei cu probleme asemanatoare si am putea sa impartasim niste retete si sfaturi. . . Pupici!

Floricica Nou Venita biandre's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.02.2010
    Postari in forum
    19
    Buna florina! ! Ce varsta are prichindelul tau? Fetita mea are 3 ani si 5 luni si pana acum un an aveam si eu probleme de acest gen. Am incercat tot felul de tratamente,am fost cu ea la alergologi si tot nu i-am dat de capat. Nu-mi facea bubite tot timpul dar si cand facea avea foarte multe in special pe maini si pe picioruse. Majoritatea medicilor la care am fost mi-au spus ca acest gen de alergie se numeste prurigo strofulus si ca dispare de la sine dupa varsta de 6 ani. Noi am descoperit ca era alergica la miere de exemplu si la danonino. Am testat,de cate ori ii dadeam unul din cele doua imediat ii si aparea. Multumim lui d-zeu ca am scapat ca tare ne-am mai chiniut cu ea. Daca vrei imi poti scrie pe adresa zdrobisandreea@yahoo. Com. Pupici si multa sanatate! ! ! ! !

Floricica Cu Vechime digutix's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.05.2007
    Postari in forum
    5.303
    La ce face alergie? Si cum se manifesta? Copilul meu are intoleranta la gluten. Poti face teste sa vezi care alimente nu ii fac bn.

Floricica Nou Venita adami's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.07.2012
    Postari in forum
    1

intoleranta

si fetita mea este diagnosticata din luna martie cu intoleranta la gluten,are 5 ani abia impliniti si este foarte greu pt. noi in viata de zi cu zi cu aceasta boala,In primul rand ca nu poate manca orice dulce vede,ori paine ,briose,prajituri...Este foarte greu dar ma bucur ca poate manca orce leguma sai fruct,si tot ce gatesc trebuie sa fie proaspat si natural,nimic adaosuri ,si intotdeauna cand fac cumparaturile trebuie sa citesc ce contine fiecare aliment ,avand in vedere ca glutenul este adaugat aproape in 90% din produsele din supermarketuri.Cel mai greu este cand iesim in oras sau la cineva in vizita,pt ca practic trebuie sa-i interzic sa manance ce se serveste acolo,iar ea se uita la ceilalti cum mananca.....nu stiu ce voi face cu gradinita,pt ca acolo mananca la pranz,,este foarte greu,,si nu inteleg de ce nu e tratabila boala aceasta,avand in vedere ca e mic procentul de intoleranta!!!!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari