Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ADY_ELA's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.09.2010
    Postari in forum
    15

Alergia alimentara la copil

Buna dragele mele mamici,
    De curand am aflat ca fetita mea de 3 ani si o luna este alergica la 9 alimente din cele 25 testate.
    Mititica mea este alergica la laptele de vaca,rosii, morcov,mar, portocala, cane de vita,cod, alune si arahide.
    Imi este foarte greu sa evit aceste alimente care se aflau pe lista ei la favorite.
    Va rog mult spuneti-mi daca ati intampinat cu copii vostrii alergii alimentare, cum le-ati depasit, in cat timp..
    Deasemeni va rog ajutati-ma sa-i compun un meniu echilibrat nutritional,excluzand alimentele la care are alergie.
    Sugestii pentru masa de pranz.

Multumesc anticipat!
    Multa sanatate.

Floricica Novice supermami's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    398
    Sunt multe alimente la care face alergie, ai dreptate, insa e important ca ai descoperit din timp aceasta problema.Cred ca un nutritionist ti-ar da sfaturile cele mai avizate:)

Sanatate multa!

Floricica Nou Venita miruna.maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.01.2016
    Postari in forum
    6
    buna mamici, aveti cumva o lista a alimentelor cu potential alergen? sau care sunt cele mai intalnite alergii?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari