Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Sporturi de iarna pentru copii

Chiar daca nu a venit inca zapada atat de indragita de copii, trebuie sa ne pregatim din timp pentru sporturile de iarna si momentele de distractie ale copiilor pe timp de iarna.

Cred ca cel mai indragit sport de iarna pentru copii (dar si adulti de ce sa nu recunoastem ) este saniusul. Exista acum si saniute chiar si pentru bebelusi (cu sparta si centuri) iar pentru ei plimbare cu saniuta este foaret distractiva, iar pentru copiii mai mari derdelusul este cea mai mare distractie. Oricat de frig ar fi si oricate cazaturi ar lua, copiii adora derdelusul.

Un alt sport indragit de copii este patinajul, care este o buna metoda de relaxare dar si de a face miscare si cum in ultimii ani s-au tot amenejat si patinuare in aer liber acest sport a devenit si mai accesibil.

Pentru vacantele la mune, un alt sport grozav de iarna este skiatul, copiii echipati corespunzator invata foarte repede miscarile si controlul si astfel, pe langa distractia de care au parte, fac si multa miscare si isi consuma acea energie pe care multi ne-am dori sa o avem

Eu as pune tot in categoria sporturilor de iarna si bataia cu bulgari (iti trebuie indemanare si o tina buna ) si confectionarea de oameni de zapada.

Floricica Debutanta yuxi's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2010
    Postari in forum
    1.074
    Sarei ii place foarte mult sa skieze, de la 3 ani a invatat, a avut si un instructor foarte bun care s-a ocupat de ea. Anul asta vrem sa mergem ar fi al treilea an deja pentru Sara, si primul pentru Sabina vrem sa incerce si ea.
    Am mai fost si la patinoar, dar cred ca am ales un moment prost fiindca a fost foarte aglomerat si nu prea a fost incantata, o sa mai incercam intr-o zi si la o ora cand nu e asa multa lume.

Floricica Nou Venita felicitydtp's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.01.2011
    Postari in forum
    2
    E foarte bine sa invete de mici orice sport.
    In primul rand nu stiu ce inseamna frica. Apoi invata foarte repede fiind imitatori desavarsiti.
    Si in adolescenta o sa aiba modalitati de a-si petrece timpul liber constructiv!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari