Ultimele discutii din forum
    new sunshine
    Guest
    Stiu ca nu toti copiii au frati cu care sa se joace asa ca ma gandesc ca parintii ii invata pe copii diferite jocuri.Haideti sa ne impartasim din experienta si sa ne pocestiti ce si cum va jucati cu ei.

Noi in fiecare zi ne jucam impreuna ceva,de cele mai multe ori jocuri inventate de miscare.(Asta le mai distrage atentia fetelor mele de a face deranj.)Deci am gasit intr-o ladita oua de plastic pe care le-am folosit anul trecut la decorat si le-am scos de la pastrare si le-am pus intr-un cosulet.Am luat galeata care are mare trecere la jucarii(galeata pe care o foloses cin casa) si le-amarata la fete cum sa arunce ouale in ea.Khleo s-a plictisit repede ca nu isi astepta randul dar si-a gasit repede ocupatie ....sa adune ouale care cadeau pe langa galeata..si uite asa a mai trecut o jumate de ora in care am petrecut timp impreuna si ne-am si distrat si au si invatat ceva....

Voi cum va jucati?

Guest
    lui David ii place tare mult sa ne jucam de-a v-ati ascunselea, nu se plictiseste niciodata:))chiar si cand fac treaba ne jucam din mers...eu imi vad de-ale mele si doar intreb "unde e David?"...se ascunde si e tare fericit cand il gasesc:))

ii mai place sa-i cant cantecele gen roata morii,in padurea cu alune,bate vantul...ii place sa participe si el,altfel nu are rabdare sa asculte!

mai nou lui David ii place gradinaritul:))ma ajuta cand ud gradina trage de furtun,scormoneste cu grebluta sau lopatica in pamant...nu va spun ca se face ca un purcelus...

se mai joaca cu tati cu mingea,suteaza si striga goool:)intr-o seara chiar a stat la tv si s-a uitat cu tati si tataie la meci,le-a strigat incontinuu gooool de le-a spart timpanele:))

new sunshine
    Guest
    Aaa,legat de gradinarit ne-amapucat si noi saptamana trecuta si am plantat cateva ghivece in casa....a fost distractiv pt ele.Tia a pus bublbii iar Khloe i-a acoperit..deci faza asta se putea inscrie la dezastruoase.....

Floricica Nou Venita flry's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2009
    Postari in forum
    3
    imi ador verisorul...numai ca..........,cand incepe sa deseneze ...deseneaza pe picioruse...pe pereti pe usi pe tocurile de la geamuri...etc

Membru inregistrat la
    14.04.2009
    Postari in forum
    3
    imi ador verisorul...numai ca..........,cand incepe sa deseneze ...deseneaza pe picioruse...pe pereti pe usi pe tocurile de la geamuri...etc

Membru inregistrat la
    14.04.2009
    Postari in forum
    3

Floricica Cu Vechime violetatoronto's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.07.2007
    Postari in forum
    5.176
    Noua ne place sa ne jucam de.a v.ati ascunselea,tare mult il mai amuza....rade de se prapadeste...avem iesire din buc si pe hol si in living si ma duc pe partea cealalta la spatele lui si il vad ca daca nu ma mai vede se apleaca sa vada unde sunt,apoi il surprind pe la spate,ii place mult!

new sunshine
    Guest
    O activitate foarte indargita de cei mici e si jocul cu baloane de sapun.....noi avem tot felul de aparate de facut baloane dar folosesc si mijloacele traditionale uneori..eu le suflu si ele alearga dupa baloane.Khloe moare dupa ele si cand vede vre-un container cu lichid imediat zice bubbles si ii trebuie .De multe ori isi ia si masinuta de facut balaone si o imipinge repede si apoi fuge dupa baloane si se ajuta reciproc....una impinge alta alearga si invers...

new sunshine
    Guest
    Azi Tia a descoperit cortul facut din paturi...au o jucarie cu bile tip tarc si au pus patura peste ea si acum acolo e casa lor..Khloe deja si-a dus ustensilele in ea sa ne fac ceai..

Floricica Avansata madaroxi's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.04.2009
    Postari in forum
    1.392
    buna! noua ne place tare mult sa ne ascundem(radem pana ni se moaie picioarele),ne mai place cu calutul(adica la mami pe burta),baloanele de sapun,cu tati la tobogane...dar ce ne place si mai mult e sa cantam la toba ,la chitara ,la fluier ,la pian (orice canta e bine:)))si sa dansam pe acele acorduri:))).....
    placerea lui cea mare cand e mami la bucatarie e sa scoatem toate ustensilele din dulapuri si mai ales sacii de gunoi pe care ii desfasoarra prin casa:)))
    asa ca nu ne plictisim niciodata:))
    Lilypie Kids birthday Ticker

new sunshine
    Guest
    De mult am invatat-o pe Tia sa faca ceai in ceainicul ei de jucarie si acum fac amandoau ceai si mi-l servesc in fiecare dimineata.Khloe imi linge lingurita sa fei sigura ca e curata...e foarte interesant sa ne jucam impreuna...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari