Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Jucariile preferate ale copilului meu

Pe mine Edi ma uimeste mereu, i-am tot cumparat tot soiul de jucarele, masinute, bilute, plus ca a primit o gramada de jucarii muzicale care mai de care mai frumoase. Credeam ca va fi suuuper incantat insa n-a durat mai mult de 10 minute.

In schimb cele mai tari jucarii posibile pentru el sunt sticlele mari de Cola goale, trantite de gresie cu capacul in jos pentru zgomot maxim, bidoanele de 5 sau 10 litrii de apa (goale bineinteles ), cutiile goale, de pantofi, de iarut, de orice fel si de orice marime, cablurile pe care le plimba prin toata casa iar daca sunt atasate la ceva sau prinse de perete trage de ele si le roade cu sport, curelele de la pantaloni, papucii de casa, sandalutele lui, ligheanul de rufe pe care le fel il plimba prin toata casa ca nu cumva sa se plictiseasca (ligheanul desigur!), telefoanele mobile, telecomenzile (am cautat intr-o seara 2 ore telecomanda de la tv, intr-un final am gasit-o in dulap bine pitita alaturi de alte jucarii), cheile, si mai nou (de m-am ingrozit rau) peria de wc, capace gasite pe jos in parc, bete care mai de care.

Deci cam astea sunt jucariile preferate ale copilului. Am auzit multe mamici de baietei povestind acelasi lucuru asa ca m-am mai linistit ca Edi nu e singurul.

Care sunt jucariile preferate ale copiilor vostri? Sunt printre ei si fani ai tot ce crede si Edi jucarii?

oanachampion
    Guest
    Ai mei nu mai fac faze din astea asa de des... Rar ii mai apuca "datul" cu cosul de rufe (am 4, unul e mai mereu gol... e de plastic, relativ dreptunghiular si aluneca super pe covor... asa ca unul sta in cos, celalalt impinge cosul si tot asa... fac cu randul). Eu una le permit destul de multe chestii si ma enervez rar, insa si cand ma supar, sa-i fereasca sfantu'... asa ca au invatat de la o varsta destul de frageda ca de unele lucruri nu trebuie sa se atinga (prize, fire, aragaz etc)... cu restul nu mi-am batut capul, s-au plictisit singuri... In ultimul an au facut doar doua lucruri nasoale rau: au scris pe TOTI peretii din hol (fapt pt care la ora actuala deseneaza NUMAI pe balcon) si s-au jucat cu acetona mea noroc ca era putina si ca n-au baut-o... insa eu mai aveam putin si dadeam in apoplexie, ca n-am putut sa-mi fac unghiile vreo 3 zile, pana si-a adus aminte sotul meu sa-mi cumpere acetona...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari