Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita elina's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.07.2006
    Postari in forum
    2
    Buna. As vrea sa va retin atentia cu un subiect ce mie imi da dureri de cap. Eu am un baietel de 1 an caruia i-am cumparat jucarii adecvate varstei. Problema este ca acestea nu il atrag mai mult de 5 minute desi ne jucam impreuna si incerc sa ii captez atentia in directia acestora.Dca aveti ceva sfaturi le astept cu nerabdare.

Floricica Nou Venita n.claudiaelena's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.11.2007
    Postari in forum
    13
    Buna.Puisorul meu are 1 an si 3 luni, se numeste Denisa Ionela si pot spune ca nu am tinut cont prea mult de recomandarile de pe ambalaj.Sunt atenta cand foloseste anumite jucarii, dar se plictiseste repede de ele. Totusi are si preferinte: pliantul cu animale il cere de cele mai multe ori.

Floricica Nou Venita tifuinelly's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.11.2006
    Postari in forum
    60
    Buna ,si eu am un baietel de 1an si 5luni si cu aceeasi problema ne confruntam.In schimb ii plac castroanele'oalele de la bucatarie.Am incercat sa-i atrag atentia cu creioane colorate si carticele si a dat rezultat dar nu pt mai mult de 10 min,dar e bine si asa.Dupa cele 10 min cautam altceva.P.S ii mai place sa umble la sertarele cu hainute si acolo se joaca cu sosetele

Floricica Nou Venita alinatatarusanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.08.2007
    Postari in forum
    148
    buna si noi avem un baietel de 1 an si 3 luni si nici el nu e prea atras de jucariile lui.in schimb ii plac carticelele cu animale pe care le imita cu mare haz, masinute dar adora sa umble in sertarea sa-si scoata hainele sa si le puna pe cap si le duce prin casa. in rest eu consider ca asa sunt toti copii si plictisesc repede si nimic nu le poate capta atentia mai mult de 10-15 minute.niic la gradinita copiii de 3 ani nu pot sta mai mult la activitate mai mult de 30 minute asa ca la 1 anisor eu cred ca este foarte bine.cu cat exploreaza mai mult cu atat isi largeste orizontul cunoasterii si intelege mai multe.cat copilul este mic orice il atrage trebuie privit ca un lucru ce ii dezvolta imaginatia.sanatate si crestere usoara. pupici

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    Fetelor, copilasii vostri sunt cit se poate de normali.
    La virsta asta, de 1 an, 1 an si un picut, jucariile recomandate pentru varsta lor nu se demonteaza, iar pe ei aceasta ii intereseaza cel mai mult. In 5 minute, le gusta, le miroase, le vad, le pipaie si ... cam atat. daca s-ar si demonta i-ar tine ocupati vreo .. 10 minute.
    E sunt in continua invatare, iar tot ce e mult mai interesant decit jucariilo lor ... ii va atrage. Asa ca .....
    Eu de ex, am cumparat o masinuta de plastic ce se demonteaza, sia re si surubelnita, inca ne mai preocupoa, ca nu ne reuseste asa de bine demontarea. Dar in ziua in care o va demonta si monta usor ... o va abandona. Si e normal sa fie asa.

Bbe al meu are 2 ani si aproape 8 luni.
    Succes la demonatat jucarii :).

Floricica Nou Venita fioana's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.01.2008
    Postari in forum
    21
    Salut feteloer!Am si eu un bebe de 1an si 6luni:a inceput cu oalele pe care le batea una de alta de ziceai ca nu mai ramane nimic din ele ,pe urma a luat masinutele ,iar acu il pasioneaza cartile de tot felu numai sa fie colorate.Are tot felu de jucari pe care doar le scoate din cutie (le imprastie)dar nu se joaca cu ele.In schimb il pasioneaza tel mobile .
    RARES si IOANA

Floricica Cu Vechime maimuticagogosica's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.02.2006
    Postari in forum
    6.276
    Toti copiii am observat ca au mania telefoanelor mobile. Si Florian la varsta copilasului tau avea ce avea cu oalele din bucatarie, dar mai ales ii placea sa rontaie de-a dreptul facaletul pentru mamaliga si pisatorul acela pentru usturoi. Fiecare etapa, fiecare varsta are jucariile ei preferate....
    Sanatate multa!

Floricica Nou Venita alexarusen's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.03.2008
    Postari in forum
    18
    stiu ca este scump dar pe fetita mea(un an si 7 luni) logo o tine ocupata chiar si o ora.dar atentie sa nu cumparati lego marunt.eu am cumparat unul mare,adica cea mai mica piesa eate de 7cm pe 3.astea nu le pot inchiti si vor fi fascinati.a si era sa uit creioanele colorate si o carte de colorat,si asta ocupa timp.

Floricica Nou Venita alexarusen's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.03.2008
    Postari in forum
    18
    scuze,trebuia sa scriu lego in loc de logo

Floricica Avansata alinutzapopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    si lui David ii place f mult lego...este si f educativ...stimuleaza indemanarea,imaginatia,inteligenta

Floricica Novice teodorabia's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.11.2006
    Postari in forum
    594
    Si copii mei se joaca foarte mult cu lego.La gradinita unde merge baiatul au initiat un proiect care tine din martie pana in mai,acesta consta in faptul ca in fiecare zi impacheteaza o parte din jucarii,si le depoziteaza intr-o magazie,(sa se odihneasca si ele),pana nu mai ramane nici una.Vor sa vada cat de creativi sunt copiii,si daca vor reusi sa gaseasca si alte obiecte cu care sa se joace.Proiectul se numeste "Joaca fara jucarii".

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari