Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Cu Vechime denyy10's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777

Idee Jucarii corespunzator varstei

Jucariile dezvolta personalitatea copilului. Se formeaza gandirea, vocabularul, vorbirea, capacitatea de a imita, memoria, totodata le imbogateste capacitatea emotionala, fantezia. In timpul jocului li se dezvolta indemanarea si atentia. In timpul jocurilor colective, copilul vine in contact si invata sa se adapteze la partenerii de joaca.
    Cu cat este mai mare copilul cu atat are nevoie de prezenta a adultului ca partener de joaca. Joaca impreuna creeaza posibilitatea ca adultii sa modeleze comportamentul copiilor, capacitatea de imaginatie, sa-i inteleaga comportamentul, sa-i gaseasca greselile mai ascunse, totodata sa duca la rezolvarea de la sine a starilor de tensiune.
    Ce jucarii cumparam copiilor nostri?Ce recomandati?Si de ce?
    De ce jucarii sa ne ferim?

mother
    Guest
    eu am niste reguli simple:
    - jucarii de calitate(mai bine mai putine decat multe si degeaba.)
    -jucarii care sa aiba un scop... sa urmareasca dezvoltarea unei deprinderi sau a unei forme de inteligenta... nu o sa inteleg niciodata de ce lumea cumpara un broscoi care sare si scoate niste zgomote ciudate si dupa cateva utilizari crapa...
    -jucarii cat mai diverse: unelte de pictat/desenat, carti, plastelina, nisip, mingi, cuburi, triciclete, instrumente muzicale simple, personaje de poveste , jocuri de constructie, puzzle, etc
    - in general prefer jucarii din lemn...

asa ca ps.. am fost la cineva in vizita cu copii mici. si rastoarna o cutie imensa plina de jucarii pt copilul meu sa se joace... asa porcarii de jucarii nu am vazut in viata mea... si toate la un loc....

Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777
    si eu sunt de acord cu jucariile de calitate,mai bine mai putine si bune decat multe si proaste...mai nou i-am cumparat cuburile de la CLEMENTONI,fata este incantata de ele,cel putin pt.o perioada...
    Modificata de denyy10; 28.10.2010 la 10:50:20.

Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777
    Ma uitam pe site-urile jucarii la ce i-ar putea aduce MOS CRACIUN...

Floricica Nou Venita hainebebecopii's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.11.2010
    Postari in forum
    5
    VAND JUCARII SI HAINUTE SECOND HAND SI NOI, DE FIRME CUNOSCUTE, IN STARE F BUNA, PRETURI MICI, PT BAIETEI SI FETITE 0-8 ANI. VA INVIT SA ARUNCATI O PRIVIRE SI SA ALEGETI. SE LIVREAZA PRIN POSTA ROMANA, COSTUL FIIND DE 7 RON, IN GENERAL, AL TRANSPORTULUI. ADRESA DE CONTACT MAIL SI MES hainebebecopii@yahoo.com

Picasa Web Albums - haine si obiecte ... - ULTIMELE ADAU...

mergeti in stanga sus, la "fotografiile utilizatorului" pt a vedea toate albumele mele cu poze de hainute, jucarii si obiecte utile bebe si mamici, DE VANZARE!

Floricica Senior raluca28's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.11.2009
    Postari in forum
    2.806
    Hainele si jucariile pot fi foarte dragute, dar exista o sectiune speciala pt astfel de anunturi, se numeste Bazar- incercati sa va mutati anuntul acolo! Va multumim!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari