Ultimele discutii din forum
    Floricica Senior raluca28's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.11.2009
    Postari in forum
    2.806

Idei de toamna

A venit toamna cu aromele si nostalgiile ei, si cu pofta de noi inceputuri. Este vremea sa planificam niste activitati distractive pentru toamna, sa incepem noi traditii in familie, de ce nu. Vara ce tocmai a trecut am avut un subiect similar, si multe dintre ideile propuse de voi au fost o sursa de inspiratie pentru mine.
    Iata ideile mele- 10 idei de toamna .
    Voi ce planuiti sa faceti cu copiii toamna asta?

leutul
    Guest
    neata raluca!
    si noi am inceput de cateva zile activitati de toamna
    1. am cules castane din parc si frunze
    2. ieri am fost la expozitie la gradina botanica - "culorile toamnei". a "cantat toba" la niste bostani imensi, a mirosit si pipait tot felul de legume de toamna.
    planuiesc (inspirata de nr 10 de la tine din lista) sa facem un cosulet cu toamna: ghinde, castane, macese (ii plac foarte mult, in fiecare zi culegem cate un buzunar plin)
    si vrem sa mergem si la o rezervatie naturala unde cresc porci mistreti si care in perioada asta au pui pepenasi . cu siguranta o sa fie un succes plimbarea pe acolo.
    ps - am uitat sa mentionez ca a papat si dovleac copt si ii place mult
    Modificata de leutul; 25.09.2011 la 09:47:39.

Moderator Floricica Cu Vechime larisa2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2008
    Postari in forum
    8.710
    oho, ce frumos ! bine ca aveti timp...
    eu mi-as dori macar un drum pana la munte, sunt convinsa ca e plin de branduse. as merge pe Transalpina...dar nu-mi permit momentan. din noiembrie abia sa am si eu timp macar putin

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    si eu am cateva idei,dar nu imi fac sperante ca mi le poate strika racelile copilului.mi-ar placea sa fie frumos afara sa o pot duce zilnic in parc,sa culegem niste frunze si sa le desenam,sa facem dulceata impreuna...

Floricica Nou Venita Ioana44's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.10.2011
    Postari in forum
    32
    Noi mergem in parc ,adunam castane ,studiem culorile frunzelor le adunam pe cele mai frumoase si le aducem acasa ,iar mami ii explica de ce sunt diferite Castanele vor fi pictate cu cariocile de fetita mea in stilul ei ,evident picturi abstracte .

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari