Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 9
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
    Administrator Floricica Debutanta administrator's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2005
    Postari in forum
    1.037

CONCURS: Copilul meu si cartile

Copilul.ro si BookLand te invita la CONCURS!

Spune-ne care este cartea preferata a copilului tau si de ce si esti astfel inscris in concursul nostru!

Premii:
    2 premii a cate doua carti puse la dispozitie de BookLand si editurile Cartea Copiilor si Genesis.

La doar 6 luni de la lansarea sa pe piata, BookLand, primul targ de carte organizat in Mall, a reusit sa convinga peste 2,5 milioane de romani ca lectura poate deveni o activitate cel putin la fel de placuta precum shopping-ul, jocul de bowling sau discutiile libere din cafenelele Mall-urilor.

Dupa o calatorie de 9 saptamani in 9 orase din tara, Caravana BookLand se intoarce in Bucuresti in perioada 1 noiembrie – 23 decembrie, reinventandu-se cu fiecare editie. Ca noutate, editia a II-a a targului urban de carte va fi organizata sub forma unui turneu in toate cele 8 Mall-uri din oras si va promova cartea alaturi de numeroase proiecte culturale, timp de 8 saptamani.

Pana duminica, 13 noiembrie, BookLand poposeste in Sun Plaza, iar saptamana viitoare, de pe 15 pana pe 20 noiembrie, cititorii sunt invitati sa viziteze targul la City Mall si sa intre in dialog cu cartile aduse de cele mai mari edituri romanesti. Orarul de vizitare al targului: intre orele 10:00 - 22:00.

Perioada de desfasurare a concursului: 11 - 18 noiembrie.

Mult succes tuturor!

Floricica Senior raluca28's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.11.2009
    Postari in forum
    2.806
    Cu siguranta ne inscriem la acest concurs- Silviu iubeste cartile! Le-a preferat altor activitati de cand era mic, a creat un cuvant cu totul si cu totul nou pentru ele (ga-gliga-gliga), unul dintre primele lui cuvinte, pe care il foloseste si acum, si nu refuza nicodata sa i se citeasca. Una din primele lui preferate este o carte despre pompieri, cu ferestre de carton si elemente mobile (Fire trucks in action). Dintre cele in romana, o favorita in top este cartea Anotimpurile, aparuta la ed. Litera, si pe care o citim in multe moduri, cu multe elemente vizuale si tactile ajutatoare (scoici, castane, nuci, conuri, etc.). Multumim pentru concurs!

Floricica Nou Venita ralualex77's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2011
    Postari in forum
    8
    Cartea preferata a fetelor mele este "Alba ca Zapada si cei sapte pitici" si le plac personajele care au personalitati diferite in care se pot transpune cand se joaca, le plac animalutele care o ajuta pe Alba ca Zapada.

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Copii mei sunt inebuniti dupa carti.Nu-mi permit de fiecare data cand isi doresc sa le cumpar.
    Damian a spus cuvintul 'carte' la un anisor si o luna.
    Cartile preferate ale Elenei sunt Balul florilor si Scoala ursilor.
    Lui Damian ii place foarte mult cartea Andreea si magarusul de la Editura Crisan.

Floricica Nou Venita alina22buc's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.06.2010
    Postari in forum
    16
    Cartea preferata a baietelului meu este Pinochio!

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Cartea preferata a fetitei mele este "Prima mea carte despre forme" de Eric Carle pe care o indrageste enorm . A primit-o cadou de ziua ei si invatat foarte usor formele cu ajutorul ei. De fiecare data cand am timp liber isi ia carticica si vine langa mine si repetam formele . O carte foarte frumoasa.

Floricica Nou Venita adriana_eftm's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.05.2010
    Postari in forum
    159
    cartea nostra preferata este cea cu animalute, suntem la inceput

Floricica Nou Venita oanaoana's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.11.2008
    Postari in forum
    26
    Ca de obicei,concursuri frumoase aici la voi! Amalia iubeste o carte "La cumparaturi in lumea zanelor";o are de cand avea aproape 2 anisori(acum are 3). Nu se plictiseste niciodata de ea si mereu o ia de la capat!Are desene foarte multe si tare haioase.Acum cunoaste toate literele dar inca nu stie sa le lege,sa formeze cuvantul.Incet incet va invata,pentru ca este o mare iubitoare de carti.Cand mergem la cumparaturi,trebuie neaparat sa petrecem cel putin o ora la librarie.Biblioteca din camera ei incepe sa capete contur:)))) Poate mai adaugam o carte daca vom avea noroc sa castigam acest concurs! Mult succes tuturor!

Floricica Nou Venita gherghely's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.03.2011
    Postari in forum
    25
    cartea preferata a lui este " Balul florilor", este o carticica cu multe imagini colorate si o povestioara interesanta care ii place foarte mult

Floricica Nou Venita Vincentiu's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.07.2011
    Postari in forum
    2
    Cartea preferată a fiului meu este Crăiasa zăpezilor. Trăiește fiecare aventură a Gerdei și îngrijorarea pentru Kai ramane la fel de mare de fiecare data. Apoi, corecteaza greselile lui Andersen prin jocurile sale, strecurandu-se printre personaje si persecutand oglinzile. Iar seara, cand vin acasa, firesc urmeaza un nou capitol al cartii. Pana cand adoarme.

Floricica Nou Venita sunny's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.10.2011
    Postari in forum
    46
    ne inscriem la concurs deoarece una dintre activitatile preferate ale lui asmin este rasfoitul cartilor si ascultarea povestilor ce filele lor ne povestesc.cartea preferata a micutei mele este una cu povesti din care citim in fiecare seara si dupa-amiaza ii place foarte mult si am citit aceasta carte de doua ori pana acum.cumparam aproape o carte pe saptamana cu povesti noi si renuntam la jucarii.eu ma bucur ca ii plac cartile si ca intelege povestile si le si memoreaza.

+ Raspunde
Pagina 1 din 9
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari