Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 8
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
    Administrator Floricica Debutanta administrator's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2005
    Postari in forum
    1.037

CONCURS: Copilul meu si cartile(2)

Copilul.ro si BookLand te invita la CONCURS!

Spune-ne ce cadou isi doreste copilul tau de la Mos Nicolae si esti astfel inscris/inscrisa in concursul nostru!

Premii:
    2 premii a cate doua carti puse la dispozitie de BookLand si editura Cartea Copiilor.

La doar 6 luni de la lansarea sa pe piata, BookLand, primul targ de carte organizat in Mall, a reusit sa convinga peste 2,5 milioane de romani ca lectura poate deveni o activitate cel putin la fel de placuta precum shopping-ul, jocul de bowling sau discutiile libere din cafenelele Mall-urilor.

Dupa o calatorie de 9 saptamani in 9 orase din tara, Caravana BookLand se intoarce in Bucuresti in perioada 1 noiembrie – 23 decembrie, reinventandu-se cu fiecare editie. Ca noutate, editia a II-a a targului urban de carte va fi organizata sub forma unui turneu in toate cele 8 Mall-uri din oras si va promova cartea alaturi de numeroase proiecte culturale, timp de 8 saptamani.

Pana duminica, 20 noiembrie, BookLand poposeste in City Mall, iar saptamana viitoare, de pe 22 pana pe 27 noiembrie, cititorii sunt invitati sa viziteze targul la Plaza Romania si sa intre in dialog cu cartile aduse de cele mai mari edituri romanesti. Orarul de vizitare al targului: intre orele 10:00 - 22:00.

Perioada de desfasurare a concursului: 18 – 25 noiembrie.

Mult succes tuturor!

Floricica Nou Venita sunny's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.10.2011
    Postari in forum
    46
    Asminei ii plac foarte mult cartile si revistele.De fapt este foarte pasionata de ele.Noi am scris deja scrisoarea pentru Mos Nicolae care suna cam asa:"Draga Mosule Nicolae,ma numesc Asmin am 4 ani si 4 luni, sunt in grupa mare la gradinita.Sunt o fetita cuminte,dar mai fac si pozne uneori "ca orice copil",as dori daca poti sa-mi aduci carti de povesti si reviste cu exercitii,dulciuri,fructe si o jucarie."Asta a scris asmin in scrisoarea catre Mos Nicolae.

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Rebeca isi doreste fff mult de la Mos sa i aduca o carte cu povesti cu printese si un catelus care merge si latra...acum vom vedea.

Floricica Nou Venita adriana_eftm's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.05.2010
    Postari in forum
    159
    un joc educativ cu litere si cifre si o orga

Floricica Nou Venita adrianas18's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.12.2008
    Postari in forum
    52
    fetita mea isi doreste o papusica Baby Amore si o bucatarie utilata ca sa poata face mancare pentru toate papusele ei

Moderator Floricica Debutanta zonica's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.06.2011
    Postari in forum
    739
    Draga mosule,noi suntem patru frati(cam multi,zic unii)Alin(eu)am16 ani,Denisa 14 Alex 8 si piticul de 7 luni Darius.Suntem niste copii cuminti(Darius),ascultatori(Alex),incapatanati(Denisa) si pasionati de calculator(eu)Ce vrem noi de la tine:sanatate lui mami si tati,sa ne poata creste frumos,zile multe si frumoase bunicilor sa se bucure de noi,un strop de noroc pentru mai tarziu,liniste si multa,multa iubire tuturor.A,si am mai vrea o jucarie lui Alex si lui D arius ca sunt inca mici si cred inca in tine.Nu iti las adresa ca doar o stii de anul trecut!Sanatate si tie mosule!Niste copii cuminti!

Floricica Nou Venita cassady's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.02.2011
    Postari in forum
    29
    Mara e la varsta cand ii place ca construiasca, sa-si exprime simtul artistic si sa citim carticele cu imagini, asa ca vel mai mult si-ar dori de la Mos Nicolae cuburi, carti de colorat si carticele cu povesti.

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Cred ca orice copil il asteapta pe mos Nicolae oricat de cuminte sau obraznicut a fost. Si orice cadou este bine venit . Denisa nu este un copil mofturos care sa isi doreasca ceva anume , de fiecare data cand vrem sa ii scriem lui mos Nicolae ma uimeste ca imi spune ca vrea un cadou. Si poate ca bucuria este mai mare atunci cand primeste ceva la care ea nu se asteapta ...poate ca nici nu se gandeste. Pentu ea cuvantul cadou inseamna mai mult decat orice alta jucarie , sau carticica , sau set de lego si-o poate dori.De obicei cand isi doreste ceva imi spune sa ii cumpar eu... dar de la Mos Nicolae asteapta " un cadou ".

Floricica Nou Venita nicole_bancila's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.03.2011
    Postari in forum
    2
    Natalia are doar 8 saptamani, dar mami ii citeste carti cu povesti despre printese si zane , si tare mult ii plac. Daca ar putea sa vorbeasca, sigur si-ar dori ca Mos Nicolae sa-i aduca prima carticica cu povestioare..:)

Floricica Nou Venita inopia's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.11.2011
    Postari in forum
    7
    Isi doreste seria Jocurile foamei (3 volume) de la Editura Nemira

Floricica Nou Venita shanna_aly's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.11.2011
    Postari in forum
    7
    ana isi doreste o pereche de ghetute

+ Raspunde
Pagina 1 din 8
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari