Ultimele discutii din forum
    Administrator Floricica Debutanta administrator's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2005
    Postari in forum
    1.037

CONCURS: Cartile se plimba prin Sibiu!

Copilul.ro si BookLand te invita la al optulea CONCURS cu carti calatoare!

Spune-ne o scurta poveste despre cine este cel mai bun prieten al copilului tau (care poate fi o jucarie, o carte, un bunic sau un alt copilut) si esti, astfel, printre cei inscrisi la concurs!

Premii:

2 premii a cate doua carti, puse la dispozitie de BookLand si editurile BebeDream si Nemira.

Intre 5 si 9 octombrie, cartile sunt la Sibiu, unde vor fi gazduite de Promenada Mall. Pasionatii de lectura se vor intalni iarasi cu cele mai importante aparitii editoriale, intr-o atmosfera placuta si familiara. De pe 12 octombrie, cartile vin sa se intalneasca cu voi la Brasov. Sa fiti acolo!

Caravana BookLand este un concept nou si unic in Romania. Cartile a 80 edituri sunt preluate, expuse si vandute in cele mai mari mall-uri din tara, cu toate serviciile logistice aferente (traseu caravana, angajamente mall-uri, transport si asamblare mobilier, transport si merchandising carte, echipa vanzari, promovare media).

Perioada de desfasurare a concursului: 5 octombrie – 11 octombrie.

Mult succes va dorim!

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Prietenul cel mai bun al fetitei mele sunt eu MAMA pentru ca mama o ia in brate cand e suparata , mama ii alina durerile cand e bolnavioara .. mama o invata ce e rau si ce e bine si jocurile cele mai frumoase sun acelea in care si mama se joaca. Intre mine si fetita mea e o relatie speciala si sunt pentru denisa prietenul ei cel mai bun pt ca oricat de interesata ar fi de un joc , o jucarie... renunta pentru a se uita intr.o carte cu mama.

Floricica Nou Venita magdagg's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.04.2011
    Postari in forum
    19
    Baietelul meu este foarte bun prieten cu un urs. Nici macar nu este un urs de plus, este un urs de carpa. Lung, lalai si plin de ghemotoace. Dar el il iubeste foarte tare. Adoarme numai cu ursul asta pricajit in brate, il cara dupa el peste tot, iar de curand l-a scapat intr-o balta cand udam gradina. Seara, l-am bagat pe urs la masina de spalat, pentru ca era negru si innoroiat. Il pusesem la uscat pe sarma, dar a trebuit sa il iau de acolo si sa i-l dau puiului pentru ca nu adormea fara Martinica. I l-am lasat cat i l-am lasat, iar dupa ce a adormit l-am luat si l-am pus la uscat.
    Prietenie mare, ce sa mai!

Floricica Nou Venita topolino18's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.08.2008
    Postari in forum
    28
    Cristian are doi prieteni foarte buni pe care ii strange in brate toata ziua, insa mai ales la culcare : o pisicuta si un ursulet. E atat de simpatic cand se trezeste si ii strange in brate si ii pupa.

Floricica Nou Venita mihaela calin's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.11.2008
    Postari in forum
    54
    Cel mai bun prieten al fetitei mele este paturica cu care doarme.

Floricica Nou Venita cei5pitici's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.04.2011
    Postari in forum
    27
    Baiatul cel mare e "legat" de telefon... Cand era mic avea o paturica pe care o lua oriunde
    Fetita mea Andreea are aproape 9 ani si inca mai doarme cu papusica primita pe la 3 anisori de la Mos Craciun. Este peste tot cu ea: La masa, in baie, in pat....
    Mihai are o masinuta pe care o poarta in buzunar ziua si sub perna noaptea....
    Daniel prefera trenurile, se joaca cu ele si pentru somn am fost nevoita sa ii cumpar o pijama cu Thomas. Cand o spal trebuie sa o usc repede, odata am uscat-o cu feonul pentru ca nu vroia alta pijama... :)
    Nikolas are o pernita fara care nu doarme. O luam in carut cand ne plimbam in parc, o punem in patul meu cand il alaptez si inapoi in patut atunci cand doarme.

Floricica Nou Venita adimoisa's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.08.2008
    Postari in forum
    37
    cea mai buna prietena a lui David este locomotiva Thomas!

Floricica Novice meprincipessa's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.06.2010
    Postari in forum
    344
    Prietenul fetizei mele este ursuletul de plus Winnie. Il adora si nu vrea sa se desrta de el niciodata.

Floricica Nou Venita vena2209's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.06.2011
    Postari in forum
    4
    cel mai bun prieten al copilului meu este o carte cartonata cu animale care il distreaza atunci cand vede animalele,cand mami face ca toate animalele prin casa dar in acelasi timp eset o carte buna si pentru dintisori pt ca o roade mai mereu.ii place sa-i citesc din ea cu diferite intonatii si este bucuros cand o vede pentru ca e colorata

Floricica Nou Venita viezurica1's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.01.2011
    Postari in forum
    49
    buna,

Ne schimbam destul de repede optiunile la varsta aceasta,dar acum,prietenul lui cel mai bun,este cainele vecinilor,Buck.

Floricica Avansata nicomaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.11.2007
    Postari in forum
    1.690
    Prietenul cel mai bun al fetitei mele ursuletul de plus Winnie.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari