Ultimele discutii din forum
    Administrator Floricica Debutanta administrator's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2005
    Postari in forum
    1.037

CONCURS: Cartile au ajuns la Alba-Iulia!

Copilul.ro si BookLand te invita la al cincilea CONCURS cu carti calatoare!

Povesteste-ne cum a inceput copilul tau sa vorbeasca si care au fost primele lui cuvinte si esti, astfel, inscris in concursul nostru!

Premii:

- 2 premii a cate doua carti, puse la dispozitie de BookLand si editurile Casa Bebedream si PRUT.

Saptamana aceasta, intre 14 si 18 septembrie, Caravana BookLand poposeste la Alba-Iulia, unde cartile vor fi gazduite de Alba Mall. Pasionatii de carte se vor intalni cu cele mai importante aparitii editoriale, intr-o atmosfera placuta si familiara. Saptamana viitoare, cartile vor pleca spre Arad. Le veti gasi la Atrium Mall!

BookLand iti propune un altfel de targ de carte: unul ancorat in realitatea ta cotidiana, in care lectura merge mana in mana cu diversitatea si modernismul, intr-un spatiu familiar si prietenos. BookLand inseamna "taramul cartilor" iar pentru aceasta si-a propus sa interactioneze cu publicul cititor timp de 10 saptamani pe an – una la Bucuresti si noua in tara.

Perioada de desfasurare a concursului: 14-20 septembrie.

Mult succes va dorim!

Floricica Nou Venita laviari's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.09.2010
    Postari in forum
    59
    primele gangureli au fost pe la 4 luni,dar abia la 7 luni a spus pentru prima data tata.mama a rostiti destul de greu si eram un pic invidioasa mai ales pt faptul ca eu imi petreceam cel mai mult timp impreuna cu fiica mea.acum vorbeste foarte mult si ne incanta cu multe intrebari.

Floricica Nou Venita topolino18's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.08.2008
    Postari in forum
    28
    Primele cuvinte ale primului meu copil, acum in vastra de 4 ani au fost " tata" apoi " papa " apoi " caca" in jurul vastei de 7 luni. Cel mic insa are un an si cinci luni si spune doar " mama" si " papa" insa stie cum face masina, trenuletul, broasca, catelul si pisica.

Floricica Novice meprincipessa's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.06.2010
    Postari in forum
    344
    primul cuvant a fost la opt luni si a zis mama. apoi, usor usor au venit si altele, dar cea mai mare surpriza am avut-o la un an cand a venit cu biberonul la noi si ne-a spus be, be....pentru ca aveam musafiri care beau bere.

Floricica Nou Venita lulut's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2007
    Postari in forum
    34
    La incepu a fost " baba", apoi "tata". Pe rand au urmat papa, mama, caca.

Floricica Nou Venita cristachem10's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.06.2009
    Postari in forum
    71
    Primul cuvant a fost tata,apoi mama,pipi,caca,mitzi....mitzi adica pisica cu care se joaca

Floricica Cu Vechime SilviaPopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2009
    Postari in forum
    5.395
    David a inceput sa vorbeasca repejor si datorita faptului ca am vorbit foarte mult cu el. ii spuneam cuvinte bisilabice, rar : da-da, ma-ma, ta-ta, ba-ba etc!
    Vorbeam mereu ca o moara stricata, ii explicam tot ce faceam (inca fac asta ), tot ce vedeam etc!
    prima data a zis tzica (asa ii zice buni a lui la suzeta), apoi papi cand dadeam la pestii din acvariu sa pape (mereu a luat si ia parte la activitatea asta), apoi tata, caca, cahhh si intr-un final dupa multeeee eforturi a zis si mama!

Floricica Avansata nicomaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.11.2007
    Postari in forum
    1.690
    Primul cuvant a fost tata,apoi mama ,cutu

Floricica Nou Venita ludovica's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.06.2009
    Postari in forum
    67
    fetita mea a inceput sa vorbeasca cam pe la 7 luni cand a spus prima data ta-ta, apoi tot in joaca tati a tot repetat pa-pa si zicea si ea; dupa care a inceput sa citeasca de pe buze si sa fie atenta la povestile care le citeam, asa a invatat sa gandeasca si sa -si imbogateasca vocabularul, azi avem 2 ani si 4 luni si vorbim bine.

Floricica Nou Venita adimoisa's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.08.2008
    Postari in forum
    37
    David a spus pentru prima oara TETE = tata! la 6 luni

Floricica Nou Venita steluta_eu's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.09.2010
    Postari in forum
    25
    buna
    Primul cuvant clar a fost la 7 luni ta ta,apoi ma ma si ba ba,acum la 1 an si 9 luni spune tot ce aude

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari