Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime viata's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.08.2009
    Postari in forum
    8.289
    buna fetelor.nu stiu ce jucarii i-ar placea lui DAVID.are masinute,i-am luat si lego de curand.plusuri are destule,dar chiar nu stiu ce sa-i iau,nu prease joaca cu plusurile,mai rar,cu lego deabia a inceput sa-l descopere,si cu masinutele pot spune ca se joaca..voi ce-i cumparati copiilor?sfatuiti-ma si pe mn

Floricica Cu Vechime Lavinia_'s Avatar
    Membru inregistrat la
    28.08.2008
    Postari in forum
    5.580
    pai cati anisori are baietelul ?

mingile nu ii plac? baloanele? cartile? a mea e inebunita dupa carti .. atat se uita pe ele .. dar singurica . dc vin si eu sa ii explic gata nu ii mai trebuie .....

creioane colorate ... jucarii de impins sau se tras dupa el ...

Floricica Nou Venita hniculina's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.05.2009
    Postari in forum
    106
    nu ma pot abtine trebuie sa-ti spun ca leoni a ta e o fetita superba. M-am indragostit de ea!

Floricica Senior creolina's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.04.2008
    Postari in forum
    3.846
    Puiului meu ii plac tare mult jucariile cu bile, tot ce tine de bile....are cort cu bile, gonflabile cu bile, girafa de la fisher price cu bile, aruncatorul cu bile de la playschool.....mai nou e fascinat de carti cu animale, din acela cu pagini cartonate, a inceput sa mazgaleasca asa ca e incantat si de creoioane si planse de desenat, eu i-am luat niste blocuri mari de desenat ca deocamdata ii tb spatiu la " desenat".
    Si-i mai plac jucariile cu forme de sortat, dar musai sa fie elctronice, cum e borcanul cu biscuiti de la fisher price.

Floricica Senior creolina's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.04.2008
    Postari in forum
    3.846
    si noi suntem topiti dupa Leoni....cine stie poate in viitor vom avea o sansa

silvia_l
    Guest
    Eu ma intreb daca chiar trebuie sa le cumparam jucarii?!

Al meu are tone de jucarii, de nu ne mai putem misca prin casa dar pt el tot mai interesante sunt cutiile de carton, sticlele de plastic goale, pietrele, etc

Floricica Novice paula bogiu's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.11.2008
    Postari in forum
    355
    Si noi avem cuburi colorate cu diferite imagini,cifre si litere din care facem turnulete(eu le fac) si apoi ea le rastoarna.Are cutiute din plastic colorate care se introduc una in alta.Astea ii plac la nebunie, sa le bage,sa le scoata,dar mai mult sa le scoata.Avem vreo cinci mingi de marimi si culori diferite.Si acestea ii plac si mi le aduce mie ca sa i le dau in manuta, ea mi le da mie, eu i le dau inapoi.. De asemenea ii mai place sa se joace cu bidonasele din plastic,in care am pus bombonele invelite in hartie f. frumos colorata,si pe care se straduieste sa le scoata sau sa gite sticla ca sa faca zgomot,sau ii place sa puna dopul la bidonas nu reuseste sa il si infileteze decat cu ajutorul meu, si stam asa mult si bine punem,dopul,luam dopul..Ii mai place sa-i pun apa in paharut din plastic si sa suflu printr-un pai astfel incat sa faca apa bulbuci.Se mai joaca cu ratustele de baie,le tot pune in suportul lor din plastic apoi le scoate,mi le da mie.Se joaca cu cheile, cu telecomenzile, cu telefoanele,scartaie baloanele,mototoleste bucati mari de hartie ca apoi sa le desfaca si sa le rupa.Aaa ,da ,si-i plac si ei pietrele. avem un loc amenajat pt ea pe terasa unde are o gramada de pietricele si nisip aduse de la mare.

Floricica Cu Vechime viata's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.08.2009
    Postari in forum
    8.289
    are 1 an jumate.si mingi are 2 prin curte si abia daca se uita la ele..as vrea sa-i cumpar niste carti cu imagini sa vad daca il atrag

Floricica Nou Venita danaxyzw's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.10.2009
    Postari in forum
    1
    Buna fetelor. Baiatul meu are 6 ani. Vreau sa va spun ca eu am un magazin de jucarii pe bune. Acum am si unul pe net. E abia la inceput asa ca nu este full de produse. incercati pe www.jucariipentrutine.com . Ca sfat pentru un baietel de un an jumatate as recomanda jucarii cu lumini si sunete care sa-l si invete ceva (sunetele animalelor, sa fie recompensat pentru ca a innimerit o forma unde trebuie). O sa postez cat de curand o poza cu o ambulanta care poate fi trasa dupa el, are lumini, 2 oameni, soferul cand se pune in locul sau claxoneaza, pacientul are locul sau...partea din spate a ambulantei se deschide complet si are o intreaga trusa medicala.Are butoane pe care tuseste omul, si alte vreo cateva functii. E minunata credeti ma. In plus are si un mod fara sunet. Merge si singura poate fi si trasa...etc. De costat e vreo 49 ron...in fine promit sa postez poza curand. Va pup si va doresc sanatate.

Floricica Avansata mamideveve's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.09.2009
    Postari in forum
    1.450
    Cam 1 an si jumatate avea fetita mea cand au inceput sa o pasioneze puzzelurile.Ramane jocul ei preferat..acum am vazut un model de puzzel de podea cu 48 piese gigant superb..sa vedem dc are mosu bani...
    asa ma joc cu puzzel
    iar la 2 anisori am cumparat asa ceva
    joc!
    Sper sa iti fie de folos!

Floricica Nou Venita dagosha's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.03.2009
    Postari in forum
    51
    Dragosh are 1 an si 2 lunitze:) dar nu are o jucarie preferata sau ceva care sa l "absoarba" cu atentie... daca jucariile sunt noi se joaca la inceput cu ele (f putin) dupa care le duce singur in cosh si gata!!! in schimb e innebunit dupa tv (telecomanda - inchide- deschide, schimba programe, sonor mai incet sau ai tare), tastatura si nous ul dar sa fie conecate (daca nu au luminitzele aprinse le arunca), telefonul (sa i pun muzica sa asculte)... dar totusi dintre jucarii prefera bicileta si mingile... si cam atat! asteptam sa treaca la o alta etapa poate ne orientam si spre altceva

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari