Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ana1234maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.01.2009
    Postari in forum
    28
    Buna fetelor

Sunt cam noua si din pacate nu stiu exact cum se procedeaza. Totusi, sa va povestesc despre desenele animate pe care le urmaresc copii nostri :roboti, monstrii etc. Am cautat de am innebunit vechile desene animate Disney, stiti voi alba ca zapada, ariel si intr-un final am gasit pe cineva de la care le-am cumparat. Nu pot sa va spun ca mi-a stat nemiscata, Cristinuta mea. Foarte frumos!!!! Nu ca as vrea sa-i fac reclama celui de la care le-am cumparat dar, a meritat.

Floricica Veterana ursulet's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    16.542
    Baietelul meu este foarte incantat de filmuletele educative Baby Einstein si Classical Baby. Sunt realizate foarte frumos...dar din nefericire sunt in limba engleza...oricum eu i le pun doar in prezenta mea si ii traduc de fiecare data...a invatat cu ajutorul filmuletelor o multime de lucruri (sa numere, culori, forme, animale, etc.) Nu stiu ce varsa are copilasul (sau copilasii tai) ana1234maria (probabil ca sunt mai mari)...al meu inca nu se uita la desene disney...cred ca ii voi pune unul cand va fi mai mare de 3 anisori...i-am pus si s-a cam plictisit.

Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    16.542
    si scuze am vrut sa spun.."ce varsta"...m-am grabit

Floricica Nou Venita torcea maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.11.2008
    Postari in forum
    3
    baietelul meu este inenunit dupa micutul dragon gogo care invata engleza impreuna cu prietenii lui.Toata ziua imi cere sa i le pun si nu stiu ce sa fac uneori mi se pare ca exagereaza

Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    16.542
    Eu am observat asta si la nepoteii mei (care au 4, respectiv ^ ani): intr-o perioada erau inebuniti dupa dinozuri, in alta dupa monstruleti, acum au trecut la roboti. Si cereau in functie de perioada in care se aflau desene cu dinozauri, roboti, etc..Poate o intrebi pe d-na psiholog Anca MUnteanu si adresezi si tu o sugestie...de genul " de ce copilul meu indrageste atat de mult un personaj animat?"...e doar o idee...si al meu, desi e mititel..are anumite desene care ii plac ff mult si ma tot pune sa i le arat...dar cand vad ca se ataseaza de ele mai mult...si devine chiar irascibil si nu se mai joaca daca nu i le pun,,, incerc sa-l fac sa se joace cu ceva...sa-i gasesc o alta ocupatie...oricum...probabil baietelul tau e mai mare.

Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    16.542
    acum am vazut...din topicul "carte cu jocuri pt copii" ca baietelul tau are 1 an si jumatate...e mititel...deci probabil poti sa nu-i pui desenul respectiv daca ti se pare ca exagereaza.Dar ti-am spus si baietelul meu daca prefera un anumit desen, zzile la rand doar pe acela il cere. Sunt la varsta cand le place sa vada si sa auda aceeasi poveste chiar de zeci de ori la rand...

Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    16.542
    ha ha ha...si nu se plicitsesc deloc spre disperarea noaastra, uneori....Oricum...si eu cred ca nu e prea bine sa-i lasam prea mult la desene animate , tv, ...cred ca e undeva prin forum un topic despre asta..dar nu mai stiu unde...

Floricica Nou Venita alisandor's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.11.2007
    Postari in forum
    117
    Si fetita mea are perioade, la inceput ma innebunea cu Cartea junglei, frumoase desene, ce-i drept, dar si noapte facea ca Tarzan...si am zis gata, nu i le-am mai pus.
    Acum ii place tare mult Oraselul Lenes de pe Minimax, si stie ca sunt la amiaza si dupamasa in reluare, si imi cere sa i le pun. Danseaza si ea ca ei, ii place tare mult.
    In rest nu prea se uita la desene, prea puntin, dar reclamele publicitare nu le scapa..

Floricica Avansata camelia_op's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.12.2006
    Postari in forum
    2.333
    Si Ioana e inebunita dupa Baby Einstein. De cum se trezeste dimineata vrea sa se uite. Dar nu-i plac toate are 3 dvd-uri preferate si numai pe alea le vrea. In rest alte desene nu-i plac deocamdata si nici nu prea am de gand sa o las prea mult in fata tv-ului. Cele de la Baby Einstein imi plac pt ca sunt scurte (20-25 min) si mai si invata cate ceva din ele. I-am cumparat si o gramada de carti tot de la Baby Einstein si ii plac foarte mult.

Floricica Cu Vechime violetatoronto's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.07.2007
    Postari in forum
    5.176
    Lui Kevin ii place emisiunea BABY FIRST TV!dar are cateva desene preferate!rade si aplauda singur cand se uita e foarte bucuros!

nicole13
    Guest
    Lui David nu-i place sa se uite, n-are rabdare... doar cateva reclame reusesc, sa-l tina atent cateva minutele!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari