Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Ce activitati manuale indrageste cel mic?

Eu cand eram mica indrageam la nebunie sa ma joc cu plastelina, ma jucam ore in sir si faceam tot felul de turnulete, castele, apoi prjiturele, turte, painici samd .

Ce nu s-a prins de mine niciodata a fost cusutul pe etamina, era chin pentru mine

Edi este inca mititel insa as vrea sa stiu asa in mare cam care sunt activitatile manuale indragite de copilasi vostri, ca banuiesc faptul ca "de pe vremea mea" s-au mai schimbata activitatile

Floricica Novice ALESUTA's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.01.2011
    Postari in forum
    527
    Buna gabitzza!Cu generatia din ziua de azi este ceva mai complicat,ce pot sa-ti spun "activitatile manuale''indragite de copilul meu sunt wii si psp games.,pupici!

Floricica Senior raluca28's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.11.2009
    Postari in forum
    2.806
    Silviu nu se mai satura de plastilina, de aceea am decis sa investim in forme noi si noi borcanele de ziua lui. De asemenea, pana acum, la capitolul arta, am incercat pictatul cu stampile din bureti, cu sclipici si colorant alimentar, iar de ziua lui i-am comandat vopsele pentru pictat cu degetul- sper sa ii placa- si vreau sa ii iau si un trafalet, pensoane am, si sa il introduc mai mult in lumea "artei". Pur si simplu e un joc distractiv pentru el si, de ce sa nu recunosc, si pentru mine :O)

Moderator Floricica Cu Vechime denyy10's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777
    Deocamdata fetitei mele ii plac cartile cu poze si sa deseneze(sa mazgaleasca)...poate ma mosteneste eu am terminat "pictura monumentala" asa ca este posibil sa imi mosteneasca talentul in pictura...cu toate ca daca te bazezi doar pe pictura cam mori de foame...

Moderator Floricica Cu Vechime denyy10's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777
    aaaaa....fetitei mele ii place sa cante,avem o orga de-a fratelui meu(a facut liceu de arta-muzica)si mai toata ziua este calare pe ea
    Eu voi incerca sa o tin cat mai departe de calc...oricum ca adolescent imi dau seama ca va pierde poate ore in sir in fata calc...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari