Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161

Carticele personalizate facute acasa

Ideea mi-a dat-o o mamica de aici care are o fetita cu un an mai mare decat a mea. Si e excelenta fiindca da rezultate uimitoare.
    Copiilor le place sa gaseasca lucruri cunoscute si sa se regaseasca pe ei insisi peste tot. Eu modificam povestile pana acum, incluzand-o si pe Maria pe undeva sau inventam povesti in care ea si prietene de-.ale ei erau personajele principale. Acum am incercat asta si functioneaza. E nevoie de o camera foto, un automat de scos fotografii si un album. Faceti o serie de fotografii tematice, le aranjati cronologic in album si - daca se poate - includeti prin poze si copilul sau persoane cunoscute lui. Inventati o povestioara, de obicei cu final educativ, si veti vedea cat de repede o va reproduce si va raspunde la intrebarile pe care i le adresati. Fiindca cei mici adora sa se uite la poze! :))

Floricica Senior raluca28's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.11.2009
    Postari in forum
    2.806
    Noi am facut una de genul acesta, cand am invatat despre cele 5 simturi- o pastram de amintire, avea Silviu aproape 2 ani- Carticica despre mine Caiet pentru casa mea

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari