Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta arin's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2007
    Postari in forum
    1.172

adaptarea copilului de clasa I la scoala

Buna,
    andrei al meu este clasa I. i-a fost si de fapt ii este destul de greu sa se adapteze noului stil de viata de cand a inceput scoala: 4 ore de curs fara joaca, uniforma, lectii, culcat devreme, acum dupa o luna de scoala nu ne prea mai tremura barbita cand ne despartim in fata usii de intrare in scoala ( nici unuia dintre noi doi), dar ca sa scriem jumatate de pagina in caiet ne ia cam 1 ora. ma lupt cu el sa se culce devreme - dar asta este problema tuturor parintilor de scolari din cele mai vechi timpuri si pana astazi
    voi cum va descurcati ?

Membru inregistrat la
    27.11.2007
    Postari in forum
    1.172
    spre exemplu: Dna Invatatoare se poarta cu ei ca o mamica insa din cate am inteles profesorul de religie (materie care nu inteleg din ce motiv este obligatorie) le vorbeste asa cum spune baiatul meu "duios". dupa ce am insistat cu intrebarile am aflat ca de fapt duios nu inseamna ceea ce ar trebui si ca le vorbeste nu f parinteste ci ridica tonul destul de mult la ei care sunt niste mogaldete. cum sa il perceapa pe Dumnezeu daca propovaduitorul Lui ridica tonul la cei mai mici?

Membru inregistrat la
    27.11.2007
    Postari in forum
    1.172
    nu are nimeni coopii in clasa I?

Floricica Senior raluca28's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.11.2009
    Postari in forum
    2.806
    Eu pot sa iti dau o sugestie...sa muti subiectul la copiii de peste 3 ani (aici sunt cei mici, 1-3 ani), si sunt sigura ca vei gasi acolo mai multe mamici experimentate! Te-as ajuta cu placere, dar al meu nu are nici 2 ani, si nu ma pricep la aceasta problema :O) Pupici si succes la scoalal!

Membru inregistrat la
    27.11.2007
    Postari in forum
    1.172
    merci pt sfat si urari Ralu! asa voi face

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari