Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita claudiar's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    1
    M-am gandit adesea daca ceea ce gatesc este suficient de sanatos pentru familia mea.

Cum pot sa aflu cine are nevoie de vitamine ? Cat timp sa le administrez ?

Voi cum procedati ?

Floricica Nou Venita carmendia's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.05.2008
    Postari in forum
    284
    de vitamine avem nevoie cu totii, in special copii si batranii. este recomandata o cura de vitamine primavara si toamna. noi folosim supradin pentru adulti si sanasol pentru copii. primavara pun mare accent pe calitatea alimentelor, incerc sa folosesc tot ce apare proaspat pe piata dintre legumele autohtone in special verdeturi. pana apar legumele proaspete profitam din plin de sucuri naturale de citrice cu morcov preparate acasa.

Floricica Veterana ursulet's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    16.542
    Este foarte interesant acest subiect!! Si baietelul meu de 1 an si 10 luni nu prea mananca si azi i-am luat Pikovit, ce-i drept fara recomandarea dr pediatru , pt ca mi-e groaza sa ma duc acum la cabinet cand am auzit ca sunt atatea viroze. De obicei nu-i prea dau ceva fara recomandarea d-nei doctor, dar am citit cu atentie pe net despre Pikovit... Eu ii dau pt imunitate Septilin din septembrie pana in martie...asa i-am dat si anul trecut

Floricica Veterana ursulet's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    16.542
    Si, din nefericire, legumele si fructele de acum care sunt tratate ca sa arate foarte bine nu cred ca ne mai ofera atat de mult necesarul de vitamine de care are atata nevoie corpul nostru..chiar daca le cumparam de la "tarani" ....tot tratate sunt!!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari