Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita caty20x's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.01.2010
    Postari in forum
    2

Tuse productiva

Buna ziua.Baietelul meu are 5 ani si a inceput cu tuse seaca si rar,de aseara e productiva si tuseste mai des.Alte simtome nu are,doar nasucu infundat.Uneori are si voce un pic ragusita ca si cum ar fi iritat dupa ce tuseste.Se duce la gradinita si ma gandeam ca transpira in clasa si mai ieseau pe hol asa.Febra nu face .Sunt simtome ca ar avea pneumonie sau altceva grev?Imi cer scuze dar medicul nostru de familie este in concediu .Va multumesc

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    ceva grav nu cred ca are.raguseala stiu ca nu prea e buna,semn ca il irita gatul.mai bine lai duce la medic.e moale?il doare gatul?ce ii dai pt tuse

Floricica Novice qwer1's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.12.2009
    Postari in forum
    597
    Copilul meu cand a avut pneumonie acum cateva luni, avea febra mare pe langa aceasta tuse productiva.Dar fetita vecinei tusea productiv fara sa faca febra, avea deja 2 saptamani de cand nu ii trecea tusea desi schimbase multe siropele.Intr-un final a mers la medic si avea tot pneumonie(nu facuse febra deloc).Diferenta a fost ca la ea era virala, iar la copilul meu bacteriana.Cel putin asa au spus medicii ca se manifesta una si cealalta. Deci, eu iti recomand sa il duci la medic, chiar daca nu e nimic grav, e bine si pt linistea voastra.Sanatate!

mada_lyna
    Guest
    laringita poata da raguseala. mergi la dr

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari