Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Ana23's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2012
    Postari in forum
    4

Tuse persistenta

Bună!!fetita mea are 4 ani,are o tusa persistenta mai ales noaptea,i-am dat faringo tusiv dar degeaba,am fost cu ea la medicul de familie și i-a dat Robitussin și Ketof dar nu îi trece,e mai persistenta,roșu în gât nu are,a zis d-na doctor că e pe piept tusa,nu mai știu ce sa fac,nu îi trece!!vă rog sa mă ajutati cu un raspuns

Membru inregistrat la
    30.03.2012
    Postari in forum
    4
    Citat Postat de Ana23 Vezi mesajul
    Bună!!fetita mea are 4 ani,are o tusa persistenta mai ales noaptea,i-am dat faringo tusiv dar degeaba,am fost cu ea la medicul de familie și i-a dat Robitussin și Ketof dar nu îi trece,e mai persistenta,roșu în gât nu are,a zis d-na doctor că e pe piept tusa,nu mai știu ce sa fac,nu îi trece!!vă rog sa mă ajutati cu un raspuns
    Și are nasul tot infundat,nu poate să respire cum trebuie

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Ceaiul de cimbrisor indulcit cu miere de albine este foarte bun , si ceaiul si mierea o gasesti la farmacie . Noi mai incalzeam sare grunjoasa o bagam intr-un ciorapel sau saculet si o puneam fetitei pe piept si siropelul din muguri de pin este foarte foarte bun . Sanatate fetitei.

Membru inregistrat la
    30.03.2012
    Postari in forum
    4
    Citat Postat de llorikiss Vezi mesajul
    Ceaiul de cimbrisor indulcit cu miere de albine este foarte bun , si ceaiul si mierea o gasesti la farmacie . Noi mai incalzeam sare grunjoasa o bagam intr-un ciorapel sau saculet si o puneam fetitei pe piept si siropelul din muguri de pin este foarte foarte bun . Sanatate fetitei.
    Multumesc mult pt răspuns,sanatate asemenea

Floricica Debutanta cristina.sofia's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.03.2012
    Postari in forum
    702
    stiu de siropul prospan ca este foarte bun este din extract de iedera si nu poate avea reactii alergice! iti poti intreba medicul inainte de administrare! da-i ceai de tei(infuzie) cald si indulcit cu miere! am mai auzit de la cineva ca ceaiul de ceapa este foarte bun!

Membru inregistrat la
    14.03.2012
    Postari in forum
    702
    nasucul il poti curata cu apa de mare dupa care o aspiri cu batista bebelusului daca ai sau daca nu cu o pompita de nas! in loc de apa de mare poti folosi ser fiziologic!

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    sofia este foarte bun siropul prospan,dar batista bebelusului la 4 ani?un copil stie sa sufle nasul de la 1 an jumate singurel.ana du-te la farmacie si spunei ca are nasul infundat si spunei ca ai auzit de un unguent care se da pe piept,este fff bun si pt nas si pt tuse.e vreo 20lei.dar iti garantez ca ii face ff bine,o sa aibe nasucul desfundat si nici nu o sa mai tuseasca.imi scapa numele acum.

Membru inregistrat la
    30.03.2012
    Postari in forum
    4
    Citat Postat de cristina.sofia Vezi mesajul
    nasucul il poti curata cu apa de mare dupa care o aspiri cu batista bebelusului daca ai sau daca nu cu o pompita de nas! in loc de apa de mare poti folosi ser fiziologic!
    Multumesc mult pt răspuns,Vă multumesc tuturor pt raspuns

Membru inregistrat la
    14.03.2012
    Postari in forum
    702
    am zis de batiata bebelusului pt ca desfunda sinusul mai bn! un copil nu poate sufla asa bn cred , nu stiu sigur pt ca fata mea abia are 7 luni

Floricica Novice Foxman8472's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.02.2012
    Postari in forum
    315
    Robitussin-ul contine o substanta numita DXM, care e halucinogen disociativ. Adica practic v-ati drogat copilul.

Doza recomandata este mica insa; era doar asa, o informatie socanta.
    Modificata de Foxman8472; 06.04.2012 la 14:38:15.

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    aaaaaaa,si cu tusea,fetita mea reactioneaza f bine la fluimucil.sofia sa stii ca batista bebelusuil folosita foarte mult subtiaza nu stiu ce zgarciuri in nasuc,nu e buna.a patit o prietena de a mea,si acum la 4 ani baietelul ei,cum bate vantul e plin de mucisori.o recomanda medicii,dar uite ca nu e buna decat pe moment.fetita mea de la 1 an jumate isi sufla nasul f bine,deci un copil de 4 ani isi sufla nasul ca noi.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari