Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita dya28's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.01.2011
    Postari in forum
    5

Nelamurit Tuse de trei zile

Baiatul meu tuseste rau de 3 zile si medicul a zis ca nu se aude nimic la plamani; are amigdalele mari, dar nu rosii, dar el continua sa tuseasca. I-a dat Eurespal, ketotifen si paracetamol. Baiatul are aproape 12 ani. Ati mai patit si alte mamici asa? Sunt nedumerita: de ce tuseste daca nu se aude la plamani nimic? Cineva mi-a zis sa-i dau stodal. Voi ce ziceti? Aastept raspuns, multumesc.

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    dar eu stiu ca nu trebuie neaparat sa aiba ceva la plamani ca sa tuseasca.poate din cauza amigdalelor,sau din cauza unei alergii,sau pur si simplu e un pic racit

Floricica Novice Maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2011
    Postari in forum
    414
    Si eu am tusit aproape 3saptamani si eram sigura ca am ceva la plamani..am fost la medic si m-a ascultat si nu aveam nimic,totul era de la gat....mi a dat antibiotic si un sirop de tuse...antibioticul nu l am luat pt ca nu ma simteam rau,doar tuseam.

Floricica Novice simonacio's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.08.2011
    Postari in forum
    564
    poate sa aiba ceva la gat, de exemplu un stafilococ, daca mai continua sa tuseasca mai mult de 10 zile fa-i un exudat. poate fi o simpla raceala ca si-asa e sezonul de trecere de la cald la frig.

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    E posibil sa aibe gatul inflamat . Tantum verde sprey este bun pentru gatul inflamat , ceaiuri calde cu lamaie si miere si siropul din muguri de brad cu propolis il poate ajuta. Eurespalul e bun dar trebuie sa faci tratament macar 7 zile ca sa isi faca efectul.

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    stodal este un sirop de tuse homeopat.ca orice sirop trebuie dat cel putin 5 zile.nu se vad rezultate asa repede,
    eurespal este tot pt tuse dar e medicament.trebuie sa-i mai dati nu are efect imediat.
    MUlta sanatate va doresc!

Floricica Nou Venita dya28's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.01.2011
    Postari in forum
    5
    va multumesc mult pt sfaturi iam luat si sirop stodar eu am fost speriata pt ca el facea des mai mic find raceli nu stiam de unde si la 7ani iam descoperit o boala la rinichi si a trebuit operat deaceia nu mai am incredere asa mare in doctori pt ca nu stiau de ce face mereu febra acuma cu tusa ma speriasem ca poate nu la ascultat bine la spate

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    cum iai descoperit problema la rinichi?si ce legatura se face intre raceli si rinichi?spunene sa stim si noi pe viitor pls

Floricica Nou Venita bebe_strumf's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.11.2011
    Postari in forum
    12
    mai conteaza si cum e tusea, seaca sau productiva?
    cum zicea si llorikiss, tantum verde spray chiar e fff bun si da rezultate repede!
    eu am mai luat de curand pastile de trachisept propolis si miere (dar nu te pacali sa iei cu lamaie sau alta combinatie, Trachisept miere si propolis), cred ca sunt aproape 100 % naturale, si noua de la prima pastila ne-a calmat tusea, cum zici ca are 12 ani, poti sa-i dai fara frica, eu i-am dat micutei mele si nu are nici 3 ani inca, si a avut si la ea efect, ce-i drept i-am dat 1/2 de pastila!

Floricica Avansata alinaflory's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2009
    Postari in forum
    1.986
    Poti folosi siropel stodal si daca are rosu in gat spray tanttum verde

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Citat Postat de bebe_strumf Vezi mesajul
    mai conteaza si cum e tusea, seaca sau productiva?
    cum zicea si llorikiss, tantum verde spray chiar e fff bun si da rezultate repede!
    eu am mai luat de curand pastile de trachisept propolis si miere (dar nu te pacali sa iei cu lamaie sau alta combinatie, Trachisept miere si propolis), cred ca sunt aproape 100 % naturale, si noua de la prima pastila ne-a calmat tusea, cum zici ca are 12 ani, poti sa-i dai fara frica, eu i-am dat micutei mele si nu are nici 3 ani inca, si a avut si la ea efect, ce-i drept i-am dat 1/2 de pastila!
    Trachisept cu miere si propolis i-am dat si eu fetitei mele si are 4 anisori. Sunt foarte bune . De fiecare data cand are gatul inflamat sau tuseste folosesc ori tantum ori trachisept.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari