Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita stelaaly's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2011
    Postari in forum
    22

Tratament tuse cronica

buna e bun ceaiul de patlagina indulcit cu miere la copii de 5 ani?dar daca are astm bronsic si rinita alergica?are contraindicatii?

Floricica Novice qwer1's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.12.2009
    Postari in forum
    597
    Buna, eu i-am dat copilului meu in varsta de 3 ani sirop de patlagina pt tuse..nu stiu cat l-a ajutat fiindca in paralel i-am dat si medicamente.Dar daca are 5 ani copilul, cu siguranta ii poti da (sirop, de ceai nu stiu).
    Nu ma pricep sa iti raspund si la celelalte intrebari referitoare la astm si rinita, imi pare rau...Poti cauta totusi pe net contraidndicatii la ceaiul de patlagina.

Floricica Novice daniela37's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.05.2011
    Postari in forum
    556
    Citat Postat de stelaaly Vezi mesajul
    buna e bun ceaiul de patlagina indulcit cu miere la copii de 5 ani?dar daca are astm bronsic si rinita alergica?are contraindicatii?
    Ceaiul si siropul de patlagina sunt foarte bune pentru tuse. Mierea se recomanda in raceli, datorita rolului ei antimicrobian, precum si continutului crescut de vitamine si oligoelemente necesare cresterii rezistentei organismului. Numai ca in cazul copilului tau care are un teren alergic (astm bronsic si rinita alergica) vorbeste cu medicul pediatru sau cu medicul de familie si vezi daca nu exista un oarecare risc. Pentru ca mierea are un oarecare potential alergen.

Cum de nu i-ai dat niciodata miere pana acum, pana la cinci ani?

Floricica Nou Venita taydy's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.03.2011
    Postari in forum
    101
    foloseste aparatul salin ,da rezultate foarte bune in rinita si astm alergic

Floricica Nou Venita stelaaly's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2011
    Postari in forum
    22
    Citat Postat de taydy Vezi mesajul
    foloseste aparatul salin ,da rezultate foarte bune in rinita si astm alergic
    i-am dat miere cum sa nu...........intre timp am sunat si doc si e bun ceaiul de patlagina cu miere,ba mai mult mi-a spus sa ii dau si sirop de tuse tusavit,care are si patlagina,si sa ii mai dau ketof,,,,,,,,,,,,,de cand i le-am dat sa simtit bine,pup

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari