Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860

Tinctura de propolis - administrare

Am o rugaminte i-am luat Rebecai tinctura de propolis de la FARMACLASS pentru giardia si imunitate (preventiv deoarece are aceste simptome caract giardiei si ni s a recomandat ) intrebarea mea este: cum trebuie sa i dau si cat timp? are 4 ani deoarece pe prospect scrie 15-30 pic de 3 ori pe zi in mire dar cea de la plafar a zis 2 picaturi pe o bucatica de paine ...asa ca sunt in dilema.
    Aha si vroiam sa stiu daca pot lua si eu pt ca am o amigdalita pultacee si nu vreau antibiotic sub nici o forma(((((((((

Floricica Novice daniela37's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.05.2011
    Postari in forum
    556
    Cristina, Rebecai poti sa-i dai cate cinci picaturi de trei ori pe zi, inainte de fiecare masa, pe o bucatica de paine sau de biscuit, intr-adevar. Daca nu vrea, ii poti pune pe un cubulet de zahar, desi nu este cea mai sanatoasa administrare.

Tu poti lua cate 30-40 de picaturi de trei ori pe zi, la fel inainte de masa. Sau macar de 2x pe zi, dimineata si seara. Merge foarte bine si in pe amigdalita. Si mai poti face gargara cu apa cu sare - foarte concentrata. (fierbi cateva minute apa cu sare, apoi lasi sa se raceasca)

Sanatate multa!

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    multumesc Daniela ,zi mi te rog as putea sa i dau 15 pic o data ca nu prea vrea plus ca e la gradi si nu as putea....

Floricica Novice daniela37's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.05.2011
    Postari in forum
    556
    Cristina, da-i maxim 10 picaturi o data si ii poti da de doua ori, dimineata 10 pic si seara 10 picaturi. O sa se obisnuiasca.

Nu-i bai ca sunt 20 in loc de 15, important este sa nu fie o doza mare odata ca sa o poata metaboliza ficatelul ei.

Sanatate.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari