Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime annee's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2008
    Postari in forum
    8.186
    La cat timp dupa ce ati nascut lat-i facut testul si eu ma gandesc k ar trebiu sa il fac

Floricica Veterana alinna's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.121
    eu l-am facut la 2 luni dupa ce am nascut si spre surprinderea mea si a dr a iesit de tip 3,acum fac analize sa vedem care e cauza

Membru inregistrat la
    13.08.2008
    Postari in forum
    8.186
    nasol ,poate a gresit la laborator rezultatul cand trebuie sa faci din nou testul?

Floricica Nou Venita matey's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.09.2008
    Postari in forum
    65
    cred ca ar fi timpu sa fac si eu nu la-m facut niciodata e grav?

Membru inregistrat la
    13.08.2008
    Postari in forum
    8.186
    Dr. meu zice k cel putin o data pe an trebuie facut testul

Floricica Nou Venita larysaaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.08.2009
    Postari in forum
    5
    buna ziua fetelor ma numesc larysa si sunt noua pe fourum.Miam facut si eu un test papa nicolau dupa ce am nascut la 3 luni de zile si mia iesit astfel:celule scumoase atipice ASC-US nedeterminate dr mea mi-a dat tratament timp de 6 luni cu CERVUGID si spalaturi intravaginale cu musetel,pelin si bicarbonat de sodiu acum am 4 luni de tratamentmai am doau luni si ma duc la control tin sa mentionez ca nu am rana pe colnu am nici un fel de simtome ....sunt disperata de cand am aflat de acest rezultata imi trec nuami ganduri rele prin cap va rog frumos sa ma ajutati ...daca cumva mai e cineva in aceeasi situatie ca a mea va rog sa-mi raspunde-ti sunt disperata....cumva voi scapa de acest ASC-US vreodata.....va multumesc si astept un rapuns de la cineva

Floricica Cu Vechime cristina1979's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.07.2007
    Postari in forum
    5.182
    Buna ziua Larysa!
    Si eu am facut un test la 2 luni de la nastere care nu imi iesise ok,am facut tratament si apoi l-am repetat si totul a fost in regula!Nu te mai speria degeaba,urmeaza tratamentul cu Cervugid,si o sa fie ok!Nu iti mai face ganduri negre!Sanatate multa!Daca era ceva mai nasol nu te tinea doar pe tratamentul asta!

Membru inregistrat la
    14.08.2009
    Postari in forum
    5
    multumesc cristina mult de tot pt sprijin..per sa fioe ok ..am citit multe pe net si mai mult miam umplut capul cu prostii

Floricica Debutanta asoroiu's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.08.2009
    Postari in forum
    1.133
    Salutare Larysa.... Eu zic sa stai linistita in privinta rezultatului si sa termini tratamentul ca e ok. Oricum, sa mai repeti testul si in alte parti, nu numai intr-un singur loc. Mie mi s-a intamplat sa am rezultate diferite.... deci stai linistita pt ca te ajuta foarte mult si psihicul.

Membru inregistrat la
    14.08.2009
    Postari in forum
    5
    buna asoroiu stii cumva la ce diferenta se poate face papa nicolao unul de celalalt ma gandesc ca daca nu e bine sal faci unul dupa altul asa repede???

Membru inregistrat la
    14.08.2009
    Postari in forum
    5
    eu termin tratamentul in octombrie si tocmai atunci trebuie sa fac un papa iar.... si ma gandeam daca ma duc acum sa fac in alta parte unul dupa ce termin luna asta tratamentul...oare are ceva...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari