Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ramonastolaniac's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.03.2010
    Postari in forum
    3
    Buna mamici. Apelez la sfaturile voastre pentru ca am cateva ganduri care nu-mi dau pace. Copilasul meu un prematur de numai 2200 grame,pe care l-am tot batut la cap cu mancarea,a ajuns acum la varsta de 9 ani sa fie cam plinut. Pana la 6 ani era foarte slab,mofturos,numai anumite mancaruri erau savurate cu placere. In doi ani insa a recuperat rapid,ba mai mult este cel mai inalt si cel mai plinut din clasa. Cei drept a fost super sanatos,analize bune,alearga si se zbenguie mult dar tot plinut este. Problema este penisul lui care parca s-a oprit din dezvoltare,nu tine pasul cu restul organismului. Nu are fimoza,medicul pediatru m-a ajutat cu decalotarea cand era bebelus,de cate ori a avut ocazia s-a uitat si la putulica baiatului dar mai subtil sa nu-i atragem atentia si erau toate bune. De la un timp insa a devenit mai pudic,nu ma mai lasa sa-l spal,nici nu vreau sa ii creez vreun complex tot insistand pe tema. Oare intr-adevar la baieteii mai plinuti o parte din penis este ascuns de pernita de grasime? Sunt mamici pe forum care au baietei mai plinuti sau au avut si acum sunt adolescenti? Au survenit modificari majore cand au ajuns la pubertate? Multumesc anticipat celor care au avut rabdare sa citeasca si celor care imi vor impartasii opiniile lor.

Floricica Debutanta MJ forever's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2010
    Postari in forum
    1.187
    Exista baieti si baieti. Unii cu penisul mai lung, altii mai scurt. Poate al tau face parte din a doua categorie. Daca medicul a zis ca nu sunt probleme, nu prea vad ce ai putea sa-i faci. Doar si printre oameni sunt unii mai inalti si altii mai scunzi, nu?

Floricica Nou Venita ramonastolaniac's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.03.2010
    Postari in forum
    3
    In teorie se mentioneaza faptul ca baieteii preiau trasaturile acestea de la tatal biologic,deci daca el nu are probleme nici baietelul nu are probleme. Si cu decalotarea sunt atat de impartite parerile medicilor si ale parintilor. Asi consulta mai multi medici,dar asta presupune sa supun copilul unor consultatii care ar dauna psihicului. Si dupa consultatii sa cantaresti daca e bine sau nu,ce recomanda medicii. Daca trebuie intervenit acum cat este copilul mai mic? Daca mai tarziu nu se poate face nimic?

Floricica Nou Venita nicoletazoita's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.04.2010
    Postari in forum
    2
    Buna mamici am si eu un baietel de 6 anisori si am avut cateva probleme cu el. La varsta de 2 ani si jumatate am venit acasa si am descoperit ca are fimoza am fost la medic si la operat cateva zile dupa operatie plangeam si eu si el, ca trebuia sa-l d-au cu o crema si nu puteam, am fost la spital si am vorbit cu doctorul care la operat si l-am rugat daca pot sa vin la spital sa-l de-a cu crema respectiva. Apoi totul a intrat la normal, dar mi se pare ca penisul lui nu se dezvolta cum trebuie. Nu putem sa mergem in romania anul acesta asa ca nu pot sa consult doctorul care la operat. Daca poate cineva sa-mi de-a un sfat ar fi genial. Sunt foarte nedumerita. Va multumesc anticipat.

Floricica Debutanta k3loo's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2009
    Postari in forum
    1.057
    Hello fetele. Spre mirarea voastra (cel putin asa se pare) penisul in stare flasca este mic, spre foarte mic - mai ales la copii, care nu prea au ginduri "indecente". Acum nu stiu cu ce dimensiuni se prezinta baieteii vostri, dar eu am un feeling ca va agitati degeaba. Oricum, fiti sigure ca nu puteti face nimic. Cel putin nu acum si nu "natural". Din cite stiu eu (dar nu stiu prea multe :))) sint doar doua metode de marire a penisului si amindoua sint chirurgicale. Oricum va repet, intre penisul in stare flasca si penisul erect... este o mare diferenta (interesant cum intervine cuvintul "mare" aici).

mother
    Guest
    sunt mai vechi postarile , cam tarziu raspunsul dar nu pot sa ma abtin :)))
    ramona mai bine ai fi atenta la alimentatie decat la penis.... un copil grasut la varsta lui nu inseamna sanatate curata, chiar daca momentan si aparent analizele pe care le-ai facut sunt bune.... nu cred cae vorba de cantitate ci de calitate....
    nicoleta suna tare urat ce ai spus tu acolo...nu am detalii si poate vorbesc aiurea.... dar la 2 ani jumate ai descoperit ce probleme are copilul tau? pe de alta parte fimooza nu e chiar o problema.... eu nu l-as fi operat.....

referitor la marime am retinut o replica faina a unui doctor, care intrebat de o mamica ingrijorata despre dimensiunea penisului copilasului , acesta ii raspunde: da cat vrei doamna sa o aiba? cat a lu' ta-su? :))))))))

oanachampion
    Guest
    Nu ai cum sa-ti dai seama ce marime va avea penisul lui pana nu ajunge la pubertate... Marimea depinde si de mostenirea genetica, si de conformatia copilului, pana si de varsta la care intra la pubertate... deci... e mult prea devreme sa-ti dai seama... In plus, toti barbatii sunt diferiti, toti copiii sunt diferiti... Eu am gemeni si sunt diferiti din pct asta de vedere... unul mi se pare f ok pt varsta lui, celalalt... iti pica falca daca, doamne fereste, il schimbi de scutec cand de abia s-a trezit... "neam prost", cum s-ar zice... In ceea ce priveste grasimea, ai dreptate, la oamenii mai grasi se poate intampla chestia de care ai pomenit...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari