Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860

Pata pe obraz cu bubite

Dragele mele.am o problema cu fetita(5 ani) de joi i-a aparut o pata rosie destul de maricica pe obraz,i am dat cu baneocin si bepanten dar ieri in aceea pata rosie i-au iesit niste bubite ca niste cosuri albe destul de mari..asa ca am fost azi la spital la urgenta..si nu m-au primit au zis ca nu este o urgenta (doamna de la fisier)...asa ca am plecat dar nu pot sta linistita nu-mi place deloc cum arata ...ce ar putea fi? unde m-as putea duce azi in buc la o consultatie?..nu as vrea sa o duc asa luni la gradi,mie frica sa nu se transmita sa provoc o epidemie acolo...cu ce as putea sa-i dau? Acum ma voi duce si la farm sa vad poate primesc un sfat mai in masura...ati patit asa ceva? ms mult

Floricica Novice simonacio's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.08.2011
    Postari in forum
    564
    nu stiu cat de mare este pata si ce forma are. daca e rotunda ar putea fi o ciuperca. eu am avut asa ceva inanite de sarcina de la un purcelus de guineea (si el avusese asa ceva inainte si l-am tratat). eu imi dadusem cu crema de galbenele si doctorul mi-a zis ca mai rau am facut, s-a apucat cu mainile de cap. trebuia antibiotic sa omoare ciuperca, asa eu dand cu crema am hranit-o. mi-a facut biopsie si mi-a dat un antibiotic usor de aplcat acolo. in 3 zile mi-a trecut de tot si nici urma nu mi-a ramas. parerea mea e sa nu dai cu tot felul de solutii, sa te duci la un spital particular, in bucuresti sunt multe! multa sanatate! nu e ceva alarmant, dar e posibil sa nu o primeasca la gradinita!

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Multumesc,am fost ieri la farm si a zis ca este o eczema de la capre(a fost cu bunicii la tara sapt trecuta),a zis ca nu se ia decat la contact cu animalul,mi a dat albastru de metil si tetraciclina azi deja s-a uscat arata foarte bine...sper sa -i treaca de tot...maine o voi duce oricum la med pediatru sa o vada.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari