Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita alec55a's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.01.2009
    Postari in forum
    72

Idee Pastilele cu ulei de peste nu isi fac efectul in cazul elevilor

Parintii care cumpara pastile de ulei de peste pentru a creste performantele academice ale copiilor isi consuma banii degeaba, potrivit celui mai mare studiu realizat vreodata pe aceasta tema.

Conform acestuia, copiii nu vor citi sau scrie mai bine daca iau aceste suplimente.Notele de la examen ale copiilor au aratat ca suplimentele nu au facut nicio diferenta. Singura diferenta sesizata a fost aceea ca subiectii carora li se administrase suplimentul au fost mai atenti decat de obicei la ore.

Cititi mai multe despre acest subiect pe Ziare.com.

Voi le-ati dat copiilor pastile cu ulei de peste? Ati observat vreo diferenta?

Floricica Debutanta MJ forever's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2010
    Postari in forum
    1.187
    Eu i-am dat baiatului meu, insa nu cu scopul de a-i imbunatati performantele scolare, fiindca la capitolul acesta sta chiar f bine, ci cu scopul de a-i mari aportul de omega 3, care este f benefic organismului.

stefaniajohansson
    Guest
    si eu ii dau fetitei mele un amestec de omega3, omega 6 si vitamina E pt efectele benefice generale.
    omega 3 ajuta la cresterea inteligentei copiilor daca este administrat gravidelor, mai ales in perioada inc are creierul bebelui se dezvolta cel mai rapid.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari