Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ileana_1975's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.12.2006
    Postari in forum
    6
    buna, am un baitel de 4 ani si i-am facut ex. coproparazitologic din propria initiativa, medicul de fam. nu ne ajuta prea mult si i-au iesit oua de limbrici , m-am ingrijorat f. tare deoarece nu avem nici catel nici pisica , am mers la un medic pediatru ne-a recomandat zentel, am luat o doza unica repetata la 7 zile , era siguri ca am scapat , dupa o luna am repetat analiza , dar au iesit din noi, am mers la medic acelas tratament, dupa o luna am repetat si tot nu am scapat , ma ingrozit am mers din nou la medic si ne-a prescris 5 zile cu zentel , 5 doze, mi-a fost frica sa i le dau am auzit tot felul despre zentel ca e toxic , ATUNCI CUM SCAPAM DE EI ? DACA STITI CEVA NATURIST SA DEA REZULTATE. VA MULTUMESC , daca ati avut rabdare si astept niste raspunsuri, MULTA SANATATE!

Floricica Nou Venita enemgabriel's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2006
    Postari in forum
    66
    copilul meu are 6 ani,de cel putin 4 ani nu au mai iesit la anlize datorita gelului de aloe vera combinat cu garlic(pastilute cu usturoi).

Floricica Nou Venita ileana_1975's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.12.2006
    Postari in forum
    6
    si cati ml de aloe trebuie sa-i dau pe zi ? ca eu acum ii dau 1 - 2 lingurite pe zi stiu ca este bun la toate ,
    garlic sunt cele de la forever sau mai sunt si altele ? cate pe zi ar trebui sa-i dau?

Membru inregistrat la
    30.03.2006
    Postari in forum
    66
    60-80 ml de aloe vera gel si cate o capsula in timpul meselor de garlic.In primele zile nu se administreaza gelul decat garlic, dupa doua zile chiar 3 puteti sa-i adaugati gelul.

Floricica Senior nicolii's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    4.096
    de la cevarsta se poate da?scrie ceva pe ambalaj?copilul meu are 1 an si 1 luna

Floricica Senior nicolii's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    4.096
    am citit am vazut ca este specificat numai la copiipeste 2ani.

Floricica Nou Venita rusu elena geanina's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2007
    Postari in forum
    188
    si eu am avut probleme la baietel cu parazitii intestinali si am scapat cu Helmiflores de la farmacie naturista.ti-l recomand pt ca la mine si la mai multe mamici a avut efect [este pe baza de seminte de dovleac]incearca este tratament naturist si nu are efecte secundare ,nu este toxic mie mi la recomandat o dr. pediatra[imbratisarea]

Membru inregistrat la
    30.03.2006
    Postari in forum
    66
    Nu exista limite minime sau maxime de varsta, dar cu siguranta un copil de 1 an si ceva nu poate sa inghita pentru ca nu stie(ori pastilutele de usturoi odata sparte in gurita nu sunt tocmai placute la gust,ele trebuiesc sa ajunga intacte in stomac),insa gelul de aloe poate sa fie inghitit de catre un copilas de 1 an(este un nectar).

P.S: asteptam al doilea copil (sarcina =4 luni),doamne ajuta la toata lumea.

Floricica Nou Venita ROMINA006's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    6
    siropel vormex este bun impotriva viermilor si e pe baza de plante noi il duam de 2 ori pe zi timp de 2 saptamani

Floricica Nou Venita ROMINA006's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    6
    se da chiar si la copii de cateva luni

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari