Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita danielitos's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.05.2008
    Postari in forum
    1
    Am un baietel de 5 ani care a fost operat acum un an in Craiova si era sa moara la operatie.Am uitat sa va spun ca acea op era de polipi si ca a sangerat pana au hotarat sal reopereze a 2a oara in acea zi.Nu stiu nici la ora asta ce sa intamplat deoarece nimeni nu mia explicat nimic. ma puteti ajuta???

Floricica Cu Vechime maimuticagogosica's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.02.2006
    Postari in forum
    6.276
    Foarte ciudat....e adevarat ca exista sangerare la operatia de polipi dar pana acum nu am auzit de asa ceva. Nu stiu, nu sunt de specialitate...ma gandesc ca poate au atins "ceva" de a sangerat asa de mult...
    Eu am operat baietelul la Bucuresti cu anestezie totala si pot sa spun ca nu a sangerat foarte mult.... Ar fi trebuit zic eu sa ceri explicatii!

Floricica Nou Venita hani's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.04.2008
    Postari in forum
    248
    Alt doctor si alta parere, daca nu ai fost multumita de cei care l-au operat.
    Toata lumea se opereaza la Bucuresti, din cate aud eu prin Constanta, deci ia o trimitere si fa-ti curaj. O programare si ceri o parere. Poate sunt alte probleme care nu tin strict de polipi. Un medic bun de familie, de interne, analize.

Floricica Nou Venita july77's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.05.2008
    Postari in forum
    1
    Spune-mi te rog unde si ce medic la operat pentru ca si noi suntem programati pentru operatie saptamana viitoare.Multumesc

Floricica Senior istratililiana's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.08.2008
    Postari in forum
    2.886
    si in bacau avem o dr foarte buna la o clinica privata si opereaza cu anestezie totala.am operat fetita cea mare in iunie si nu a sangerat foarte mult si noi am micsorat si amigdalele.pupik

Floricica Nou Venita draghici maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.11.2008
    Postari in forum
    2
    si eu am operat fetita in luna MAI,dar a fost foarte multumita.tot cu anestezie totala,la ploiesti.fetita avea 4 ani.

Floricica Nou Venita raisa2005's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.12.2008
    Postari in forum
    1
    Buna,

As vrea si eu sa stiu despre ce dr e vorba si ce clinica, pentru ca si eu vreau sa-mi operez fetita de polipi si nu stiu la care medic sa merg. Daca poti sa-mi spui, de asemenea, te rog, ce analize a trebuit sa faceti, si cam la cat s-a ajuns cu totul.
    Merci din suflet.

Floricica Nou Venita alexcris's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.01.2009
    Postari in forum
    7
    Buna sunt CRISTINA si am un baietel de 4 anisori pe nume ALEX...si eu trebuie sa-l operez pe 29 ianuarie de polipi dar ce am auzit m-a ca-m luat frica,cica nu prea este indicat sa-l operezi iarna.Momentan face tratament cu aerosol si se simte mai bine .este prima noastra operatie si imi este foarte frica.Va rogg dati-mi si mi-e niste sfaturi ce sa fac?Va multumesc .

Floricica Cu Vechime lulus's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.01.2008
    Postari in forum
    7.116
    am si eu o intrebare pt mamicile care si-au operat copilasii de polipi
    Baietelul meu are 3 ani jumate ,este la gradinita primul an si raceste cam des ,astfel am ajuns si noi la un ORL-ist care ne-a recomandat, bineinteles, operatia
    Baietelul meu respira f bine pe nas..insa ii curge tot timpul nasul .
    Intrebarea mea este:
    si-a operat cineva copilul chiar daca polipii nu-l incomodau respiratia?
    dupa operatie raceste copilul mai rar?..
    de fapt sunt 2 intrebari :D
    multumesc..astept raspunsurile voastre

nicole13
    Guest
    din cate stiu eu operatia de polipi se face tocmai pt ca obstructioneaza respiratia nazala,ceea ce nu e cazul vostru>
    fetita mea afost operata la 4 ani si nu mi s-a- parut ca ar fi racit mai rar...ni s-a recomndat si scoaterea amigdalelor,insa n-am facut-o...ce am facut noi:AM MERS LA MARE cativa ani la rand si am facut aerosoli, asta insemnand stat pe malul marii dimineta devreme si seara tarziu.la noi a functionat si n-a mai racit asa des 1-2 max pe an.

Floricica Senior ralucaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.04.2007
    Postari in forum
    4.789
    si fetitei mele i-am scos polipii pe la 3 anisori interventia cu tot cu anestezie a durat 1 ora si la ora pranzului eram acasa,sincer de atunci nu a mai racit tare acum are 6 ani jumate/

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari