Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita alynutza79's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.06.2012
    Postari in forum
    180

Miros intepator zona intima - fetita de 3 ani

Buna fetelor, am nevoie de ajutorul vostru. Am inceput de la 1 mai sa-i administrez fier fetitei mele de 3 ani(10 pic/zi), in urma unor analize de rutina efectuate si de atunci respiratia a devenit urat mirositoare si zona intima are un iz intepator.Medicul m-a pus sa-i fac urocultura si examen coproparazitologic, amandoua iesind bine.Nu are alte simptome, gen mancarimi, scurgeri, usturimi, etc, starea generala este ok, o spal si ii schimb lenjeria zilnic, pe dinti o spal de doua ori pe zi.Sa fie toate astea efecte secundare ale administrarii fierului?Poate v-ati confruntat si voi cu asa ceva...helppp
    Modificata de alynutza79; 16.05.2014 la 18:31:49.

Floricica Novice supermami's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    398
    E greu de dat un raspuns la intrebarea ta....discuta cu medicul pediatru, el te poate indruma cel mai bine!

Floricica Nou Venita michaelap's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.10.2012
    Postari in forum
    195
    Si eu am patit ceva asemanator cu fetita mea in toamna anului trecut ( seara o spalam, dimineata mirosea intepator, puternic), dar eu am pus aceasta situatie pe seama faptului ca la gradi nu erau suficient igienizate olitele (probabil). La sfatul medicului pediatru am facut analizele ( dr. suspecta o infectie urinara) - urina + scaun - care au iesit ok, si o spalam zilnic cu ceai de musetel in care adaugam bicarbonat iar la final o dadeam cu o crema pe baza de antibiotic . Dupa 2 zile de "tratament" deja era mult mai bine. Multa sanatate va doresc!

Membru inregistrat la
    27.06.2012
    Postari in forum
    180
    Citat Postat de supermami Vezi mesajul
    E greu de dat un raspuns la intrebarea ta....discuta cu medicul pediatru, el te poate indruma cel mai bine!
    Medicul pediatru m-a pus sa-i fac analizele, care, repet, au iesit bine si atunci mi-a spus ca nu exclude fierul ca fiind raspunzator pt asta, dar nici nu-mi confirma ca de la el e.

Membru inregistrat la
    27.06.2012
    Postari in forum
    180
    Citat Postat de michaelap Vezi mesajul
    Si eu am patit ceva asemanator cu fetita mea in toamna anului trecut ( seara o spalam, dimineata mirosea intepator, puternic), dar eu am pus aceasta situatie pe seama faptului ca la gradi nu erau suficient igienizate olitele (probabil). La sfatul medicului pediatru am facut analizele ( dr. suspecta o infectie urinara) - urina + scaun - care au iesit ok, si o spalam zilnic cu ceai de musetel in care adaugam bicarbonat iar la final o dadeam cu o crema pe baza de antibiotic . Dupa 2 zile de "tratament" deja era mult mai bine. Multa sanatate va doresc!
    Ea este la o gradinita cu program scurt si niciodata nu merge acolo la baie, face la ora 8 acasa si cand se intoarce acasa, cel putin asta-mi spune educatoarea si fetita-mi confirma. O sa intrerup o perioada fierul, sa vad cum e...daca nu, sa incerc cu ceaiul de musetel.Cert e ca mirosul nu e atat de urat, pe cat e de intepator, adica in clipa in care o dezbrac se si simte.Multumesc pt sfat!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari