Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ioanas's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2005
    Postari in forum
    11

Il lasi singur acasa?

Topicul este raspuns la articolul Lasi copilul singur acasa?

Se pune problema de a lasa singur acasa un copil de gradinita?

Floricica Cu Vechime maimuticagogosica's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.02.2006
    Postari in forum
    6.276
    Nu, sub nicio forma!!!! E adevarat ca sunt unii parinti, si au fost reportaje si stiri la tv pe tema asta, care isi lasa copiii singuri in casa pentru a putea ei sa mearga sa munceasca....dar eu ii consider inconstienti. Eu nu mi-as lasa copilasul singur in casa pentru nimic in lume, se pot intampla nenorociri, Doamne fereste! Imi mai povestea bunica mea ca il lasa pe tatal meu singur cand era mic pana se ducea ea la piata, ca nu avea cinesa o ajute...avea curaj...zicea ca daca ii dadea reviste statea linistit si o jumatate de zi, dar chiar si asa....

Floricica Novice iasminel's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.09.2007
    Postari in forum
    494
    Nici prin gand nu imi trece sa imi las copilul singur in casa are dreptate Alexandra sunt inconstienti cei care procedeaza asa nici nu poti sti ce le trece prin cap celor mici atunci cand sunt singuri .

Floricica Avansata arianna73's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    1.393
    Depinde de copil,eu pe al meu il las 5min ca sa ma duc sa cumpar piine avid un magazin alimentar foarte aproape de casa,il pun in patut,ii iau toate jucariile,patura ,totul.

Floricica Avansata loreley's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.06.2008
    Postari in forum
    1.317
    doamne fereste dar se pot intampla atatea si in putinul timp in care lipsesti

Floricica Senior irinacodrin's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.08.2007
    Postari in forum
    3.374
    nici eu nu il las singur, e prea mic. nu stiu cand o sa am incredere in el sa stea singurel. insa tin minte ca atunci cand eram mica ramaneam singura cu sora mea, si nu eram nici una din noi la scoala.

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    voi credeti ca daca ar avea cum sa se descurce financiar nu ar renunta la servici pt a sta cu copii?
    dar sunt si cazuri in care trebuie sa munceasca pt a le asigura un trai decent copiilor si atunci ce sa aleaga??
    sa ramana fara servici si banii pt mancarea copiilor sau sa ii lase singuri?
    se intampla si necazuri e adevarat dar cate nu s-au intamplat si sub supravegherea parintilor?

Floricica Debutanta irra's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2007
    Postari in forum
    810
    N-o las singura acasa deloc si nici nu stiu cand o voi considera destul de mare pentru a sta singura acasa... oricum nu in curand.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari