Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita steficris's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.11.2011
    Postari in forum
    1

Guma de mestecat in par

copilul meu a adormit cu guma de mestecat in gura iar dimineata am gasit-o lipita de par si pielea de pe gat...iar acum nu mai pot sa i-o scot......va rog sa ma ajutati !

Moderator Floricica Novice Cristelaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.04.2011
    Postari in forum
    420

Cu guma de pe par rezolvi rapid, pur si simplu tai suvita de par unde s-a lipit guma, pe piele e ceva mai 'dificil' dar rezolvi si acolo prin baia copilului. Insisti cu un buretel ceva mai dur.
    Si...data viitoare nu-i mai da guma seara.
    Modificata de Cristelaa; 05.11.2011 la 10:19:44.

Floricica Senior sierra's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.12.2008
    Postari in forum
    4.204
    guma de mestecat se scoate rapid daca o lasi sa se intareasca .asa nu trebuie sa tai parul.daca ai avea posibilitatea sa o ingheti ar fi si mai bine.sau incearca sa pui ceva unsuros pe suvita de par unde e guma lipita,poate vei putea sa o faci sa alunece tragand usor de ea.unt de exemplu

Floricica Senior sierra's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.12.2008
    Postari in forum
    4.204
    si acetona e buna pentru ca dizolva guma,uleiul de masline sau de floarea soarelui mai e bun ,pentru ca o face sa alunece atunci cand piepteni zona cu problema,sau untul de arahide

Moderator Floricica Cu Vechime larisa2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2008
    Postari in forum
    8.710
    Citat Postat de steficris Vezi mesajul
    copilul meu a adormit cu guma de mestecat in gura iar dimineata am gasit-o lipita de par si pielea de pe gat...iar acum nu mai pot sa i-o scot......va rog sa ma ajutati !
    zi Doamne ajuta ca o are in par si nu a aspirat-o in timpul somnului

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari