Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita maria anca's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.01.2007
    Postari in forum
    24
    BUNA!AM SI EU O PROBLEMA SI POATE CINEVA CARE S-A CONFRUNTAT CU ACEEASI BOALA POATE SA NE DEA SI NOUA CATEVA SFATURI.AM O FETITA DE 3 ANI SI 5 LUNI SI DE CURAND AM FOST INTERNATE IN SPITAL CU TEMPERATURA 38,6 VARSATURI ALIMENTARE ,DURERI GROAZNICE DE BURTA. A FOST DIAGNOSTICATA CU GASTROENTEROCOLITA ACUTA ,AM FACUT TRATAMENT CU FORTUM,NO-SPA,ALGOCALMIN,CALCIU GLUCONAT ,TOATE BAGATE LA PERFUZIE.FETITA NU A AVUT DIAREE,MAI INAINTE DE A AJUNGE LA SPITAL ,NE-AM INTERNAT PE 5 OCT.,A AVUT FARINGITA IAM DAT TRATAMENT CU OXPAMOX,IBALGIN,KETOF,ASTEA NE-AU FOST DATE DE MEDIC DE FAMILIE,AM TERMINAT TRATAMENTUL ACESTA SI DUMINICA A INCEPUT VARSATURILE(2 ORI/ZI)TEMPERATURA,NOAPTEA A INCEPUT SA O DOARA BURTICA,LUNI NU SE PUTEA MISCA DE DURERE IAR DUPA AMIAZA MEDICU DE FAMILIE NE-A DAT INTERNARE IN SPITAL CU SUSPECT ABDOMEN ACUT.NU A FOST ASTA, DAR EU STIU CA IN ENTEROCOLITE SE FACE DIAREE,NOI AM FOST UN CAZ MAI SPECIAL SI NU AM AVUT.PEDIATRU MI-A SPUS CA POATE FI SI O REACTIE ADVERSA LA SIROPURILE PE CARE EU I LE-AM DAT,NU MAI STIU NICI EU AM BANUIT CA POATE FI SI DE LA MANCARE, SA I SE FI APLECAT DE LA CEVA CARE NU I-A PLACUT, IN ORICE CAZ AM TRAS O SPERIETURA MARE SI NU VREAU SA MAI CALC IN SPITAL SUB NICI O FORMA.ACUM SUNTEM PE REGIM SI PEDIATRU IERI MI-A DAT O RETETA CU DEBRIDAT,SI BISEPTOL SA URMAM 3-5 ZILE.NU STIU CE SA FAC DACA E SA II DAU SAU NU, PTR CA AM ZAPACIT COPILU CU MEDICAMENTE SI IAM DAT STOMACU PESTE CAP.SFTUITITA CE SA MAI FAC CA AM AJUNS LA CAPATUL PUTERILOR, CAND VEDE MEDICAMENTE O IA CU STARE DE VOMA SI NU VREA SA MAI IA NIMIC,SI NICI SA MAI MANANCE NU MAI ARE POFTA. POT SA SPUN CA IN SPITAL II ERA FOAME AR FI MANCAT DAR NU PUTEA DIN CAUZA MIROSULUI DE SPITAL, PUR SI SIMPUL I SE INTORCEA STOMACUL PE DOS,IERI CAND NE-A DAT DRUMU SI AM AJUNS ACASA A MANCAT FATA TOT CE IAM DAT, PIURE, CIORBA, CHIAR SI LAPTE FARA SA MAI VOMITE SAU SA AIBA GREATA.VA ROG SA MA SFATUITI CE SA FAC, DACA SA II MAI DAU TRATAMENT SAU NU,SAU SA O TIN MAI BINE PE REGIM ALIMENTAR.VA MULTUMESC ANTICIPAT.

Floricica Senior ghizza's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2007
    Postari in forum
    4.620
    Buna! in primul rand multa sanatate micutei!
    Biseptol nu stiu de ce v a dat, , dar Debridatul regleaza transitul intestinal, se da si la bebei f mici.....nu cred ca i poate face rau...Debridatul de da si la bebei pt colici.....si are gust bun de portocale.....

Floricica Nou Venita maria anca's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.01.2007
    Postari in forum
    24
    Multumim ptr sfat ,suntem acum mult mai bine ,mai o tin inca pe regim alimentar,acum am scos biseptolul tablete,am fost la medicu de familie si ne a dat sumetrolim sirop,pe asta il luam fara probleme amsa ii mai dau pana luni, inclusiv,face 7 zile de administrare si eu cred ca e de ajuns.ne pregatim sa mergem de luni la gradinita ca suntem asteptate acolo.Multa sanatate si voua!pupici.mami mary si fetita violeta.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari