Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita stelaaly's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2011
    Postari in forum
    22

Dureri de oase

Buna dimineata! De ce credeti ca o dor picioarele pe fetita mea de 5 ani? Mai precis oasele,,,,
    Cateodata o dor, nu intotdeauna. Mai spune si de cap, de burtica, de stomacel...ce sa fie?
    Modificata de daniela37; 01.11.2011 la 10:53:20.

Floricica Novice daniela37's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.05.2011
    Postari in forum
    556
    Stelaaly, fetita ta poate avea dureri de crestere, daca o dor picioarele. Apar cand si cand, in perioadele de crestere. In legatura cu celelalte dureri, nu exista cauze generale, trebuie vazut de fiecare data despre ce este vorba...Sanatate multa!

Floricica Nou Venita taydy's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.03.2011
    Postari in forum
    101
    Poate sa fie un santaj sa o bagi mai mult in seama,uneori copii fac asta cand se simt usor neglijati sau gelosi pe fratele mai mic sau poate nu ii mai place la camin si vrea sa stea acasa ,etc. Ii poti face niste analize ca sa stai linistita.

Membru inregistrat la
    13.10.2011
    Postari in forum
    22
    am vorbit cu doctora si a spus sa ii facem analize sa vedem ce are.......sa dea Dumnezeu sa fie bine,ca ma gandesc numai la aiureli

Floricica Nou Venita taydy's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.03.2011
    Postari in forum
    101
    Nu te mai gandi la prostii,sunt sigura ca totul o sa fie bine

Floricica Nou Venita Ioana44's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.10.2011
    Postari in forum
    32
    Pe mine ma dureau picioarele cand eram mica Mi-a dat calciu si vitamina D si mi-a recomandat sa stau la soare .Si acum am in continuare dureri..dar probabil de la vreme ,vreun reumatism ascuns .Nu te speria nu cred ca e f grav Poate vrea putin mai multa atentie daca la analize nu-i iese nimic Pe nepotica mea o durea stomacul atat de tare cand vroia atentie ! Si am crezut-o toti pentru ca avea ceva intr-adevar Acum a inteles ca nu trebuie sa minta sau sa exagereze cand o doare ,ca ne ingrijoreaza . Nu te ingrijora ..o sa fie bine ..Pupici

Floricica Senior je_ramy's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2011
    Postari in forum
    3.424
    Durerea de oase poate fi cauzata de o lipsa de calciu.
    Burtica poate sa o doara de la vreun aliment, si pe noi ne mai doare cateodata. Urmareste eventual ce a mancat in ziua cand acuza durerile de burtica
    Niste analize s-ar putea sa te lamureasca. Poate fi vorba si de nevoia de atentie si afectiune.

Membru inregistrat la
    13.10.2011
    Postari in forum
    22
    va multumesc tuturor pentru sfaturi,,,,maine merg cu ea la grigore alexandrescu pentru analiza mai amanuntite,,,,,,,,sa stiti ca nu e felul ei deloc sa atraga atentia,pupici

Floricica Senior je_ramy's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2011
    Postari in forum
    3.424
    te asteptam cu vesti bune, speram sa nu fie nimic grav! Mult succes si sanatate multa fetitei tale!
    pupici

Membru inregistrat la
    13.10.2011
    Postari in forum
    22
    am fost cu fata la spit.....se pare ca durerile sunt de la crestere,am fost la ortoped si am facut si o radiografie...am facut si ecg la inimioara ca ne spunea ca ii bate imima repede si ii e rau,a iesit bine si ecg-ul,,,,,,,,,,mai avem sa facem maine eco la burtica si radiografie la plamani ca are o tuse de 1 luna de care nu mai scapa,,,printre altele avem de luat rez la sange la exhudat din gat si nas,urina si treaba mare,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari