Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860

Dureri de burtica-spasme

De 3 zile pe Rebeca o doare burtica ...nu a mancat nimic deosebit care sa ma faca sa cred ca e de la ceva anume nu o doare tot timpul 1 data la 2 ore se cocoseaza de durere arata in zona stomacului si seara se repeta mai des..caca a facut 1 data diaree apoi tare si albicios nu vrea sa manance nimic doar lapte seara ziua a mancat biscuiti si atat i am dat no spa si furazolidon si biotics ceai nu accepta deloc acum am pacalit o de a mancat cu biscuiti ia inmuiat...dar nu stiu ce sa i fac sa manance o supa si felul 2 nu poate sta asa nemancata...in rest e vioaie si nu a facut febra...ce poate fi?astept raspuns in special ce i pot face sa manance usor...

Floricica Nou Venita Adina_B's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.09.2011
    Postari in forum
    56
    Citat Postat de cryssa Vezi mesajul
    De 3 zile pe Rebeca o doare burtica ...nu a mancat nimic deosebit care sa ma faca sa cred ca e de la ceva anume nu o doare tot timpul 1 data la 2 ore se cocoseaza de durere arata in zona stomacului si seara se repeta mai des..caca a facut 1 data diaree apoi tare si albicios nu vrea sa manance nimic doar lapte seara ziua a mancat biscuiti si atat i am dat no spa si furazolidon si biotics ceai nu accepta deloc acum am pacalit o de a mancat cu biscuiti ia inmuiat...dar nu stiu ce sa i fac sa manance o supa si felul 2 nu poate sta asa nemancata...in rest e vioaie si nu a facut febra...ce poate fi?astept raspuns in special ce i pot face sa manance usor...
    Eu as spune sa dai o fuga cu ea pana la spitalul de copii, sa o vada medicul de garda (pediatru) ... cred ca e mai in masura sa spuna ce are, dupa consult, decat e oricine aici pe forum.... Eu asa as face....

Floricica Senior angel24's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.08.2007
    Postari in forum
    4.843
    la problemele cu burtica ii poti face o supa de zarzavat(radacinoase),evita cartofii,felul doi poti sa-i faci putin piept de pui la cuptor cu orez. Branzica de vaci, banane bine coapte,mar copt.
    Scoate-i laptele cateva zile,poate de aceea continua crampele la burtica. Ceai de menta,apa plata.
    In cursul zile lasa-i la indemana stixuri sau covrigei cu sare sa rontaie.E normala lipsa poftei de mancare acum,daca este bolnavioara,important este sa fie hidratata.

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Multumesc i am facut supita de piept de pui cu morcovi,brocoli si telina si i le am pasat la blender sa fie mai lichide si a papat si putin piept de pui fiert...nu i am dat painne deloc si a mancat ceiut de anason cu biscuiti ...adineauri...sa vedem daca mai o va durea i am dat si enterol ..sper sa si revina ca isi doreste mult sa mearga luni la gradi ...

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Merge sa ii faci o supica de pui cu morcovi pentru burtica.Noi folosim cu succes picaturile Espumisan pentru crampe , tot asa am ajuns la urgenta la Budimex pentru ca o durea rau burtica si mia dat tratament: Espumisan picaturi , Biotics sau Linex, Debridat si regim. Sanatate multa! In caz de diaree furazolidon :).

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    Citat Postat de cryssa Vezi mesajul

cel mai in masura e pediatrul pentru a da un raspuns corect... oricum, cred ca putin regim alimentar se impune: nu-i da nimic prajit, nici acru, nici fasole, broccoli, conopida, cartofi... poate sa nu fie nimic, insa cel mai bine e sa o vada un medic ca sa stati linistite.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari