Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita alecu2011's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.06.2011
    Postari in forum
    12

Cum stim sa ne aparam copilul de doctori?

am tot citit despre cazuri de malpraxis si imi este pur si simplu groaza. de vand si ploaie il aperi, de caini il aperi, in fine, intelegeti voi, il aperi de rele, etc, etc, dar cum il aperi de un doctor prost? am citit de un sarman copil care avea peritonita, a fost tratat pt rosu in gat si de-abia dupa 2 zile de spitalizare si-au dat seama ca era diagnosticul gresit. in astfel de cazuri, nu iti vine sa-l bati?

Floricica Avansata dalicris's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2011
    Postari in forum
    1.387
    Draga mea, eu am aflat de un caz in care o mama si-a dus copilul la vaccin, la o asistenta cunoscuta si respectata de toti si s-a intors cu el bolnav de hiv, pentru ca ea reutiliza seringile de unica folosinta. Copilul a murit cateva luni mai tarziu..

Floricica Nou Venita laviniapopescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.06.2011
    Postari in forum
    13
    Clar,medicii nostri din Romania sunt incompetenti,nerusinati si superificiali!Mai mult de atat nu pot sa zic,mi-e si greata!

Floricica Nou Venita danutzasibiu's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2011
    Postari in forum
    233
    Citat Postat de dalicris Vezi mesajul
    Draga mea, eu am aflat de un caz in care o mama si-a dus copilul la vaccin, la o asistenta cunoscuta si respectata de toti si s-a intors cu el bolnav de hiv, pentru ca ea reutiliza seringile de unica folosinta. Copilul a murit cateva luni mai tarziu..
    doamne-fereste de asa ceva!
    te rog nu ne speria mai mult decat suntem!

Membru inregistrat la
    04.03.2011
    Postari in forum
    233
    Citat Postat de alecu2011 Vezi mesajul
    am tot citit despre cazuri de malpraxis si imi este pur si simplu groaza. de vand si ploaie il aperi, de caini il aperi, in fine, intelegeti voi, il aperi de rele, etc, etc, dar cum il aperi de un doctor prost? am citit de un sarman copil care avea peritonita, a fost tratat pt rosu in gat si de-abia dupa 2 zile de spitalizare si-au dat seama ca era diagnosticul gresit. in astfel de cazuri, nu iti vine sa-l bati?
    sa-l bati????doar atat???eu i-as scoate lui si apendicele si amigdalele....

Membru inregistrat la
    18.06.2011
    Postari in forum
    13
    Citat Postat de danutzasibiu Vezi mesajul
    doamne-fereste de asa ceva!
    te rog nu ne speria mai mult decat suntem!
    Realitatile tarii in care traim!In curand vom sta acasa si vom prefera sa ne tratam de unii singuri decat sa mergem la medicii nostrii din tara.......iar cei ce vor avea bani vor merge in alte tari probabil.

Floricica Senior ruxidadi's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    4.586
    Nu mi se normal sa generalizam, sunt si multi doctori buni, iar in ceea ce priveste tratatul acasa "dupa ureche" no comment... suntem oricum fruntasi la asta, din nefericire.

Alecu2011, ai putea sa pui un link cu stirea, ca sa stim despre ce dicutam exact aici.
    Modificata de ruxidadi; 19.06.2011 la 00:22:30.

Floricica Debutanta dama de pica's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.12.2009
    Postari in forum
    847
    Citat Postat de ruxidadi Vezi mesajul
    Nu mi se normal sa generalizam, sunt si multi doctori buni, iar in ceea ce priveste tratatul acasa "dupa ureche" no comment... suntem oricum fruntasi la asta, din nefericire.

Alecu2011, ai putea sa pui un link cu stirea, ca sa stim despre ce se dicutam exact aici.
    Ruxi, subscriu!
    ...................................................

Membru inregistrat la
    04.03.2011
    Postari in forum
    233
    Citat Postat de laviniapopescu Vezi mesajul
    Realitatile tarii in care traim!In curand vom sta acasa si vom prefera sa ne tratam de unii singuri decat sa mergem la medicii nostrii din tara.......iar cei ce vor avea bani vor merge in alte tari probabil.
    asa este,ai cea mai mare dreptate....

Membru inregistrat la
    18.06.2011
    Postari in forum
    13
    Citat Postat de ruxidadi Vezi mesajul

Alecu2011, ai putea sa pui un link cu stirea, ca sa stim despre ce dicutam exact aici.
    Ruxidadi,dar probabil in cele mai multe cazuri vom fi tentati sa ne tratam de unii singuri decat sa mergem la unii doctori care sunt incompetenti si in cele mai grave cazuri mor oamenii din cauza lor!
    Modificata de laviniapopescu; 19.06.2011 la 12:00:47.

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Adevarul este ca sunt doctori si doctori intrebarea este cum ii recunoastem pe cei buni de cei care ne distrug ? eu deobicei nu ii dau nici un tratament decat dupa ce am dus o la cel putin 2 medici si aceia verificati inainte si dupa ce verific pe internet diagnosticul si tramentul...numai noi putem fi mai precaute recomand sa va documentati inainte cu privire la doctori,la trecutul lor in datul diagnosticelor,sa verificati tratamentul cu mare bagare de seama..si cred ca asa putem scapa de neplaceri...putina implicare din partea parintilor eu zic ca salveaza uneori un copil...si mai ales instinctul matern!!!

Cuvinte cheie pentru acest topic

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari