Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita amour's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.04.2006
    Postari in forum
    3

Copilului meu ii este greata dimineata

Topicul este raspuns la articolul Copilului meu ii este greata dimineata

Mai intai salut .Vreau sa comentez subiectul asta ptr ca si copilul meu se plange de greata dimineata si de multe ori chiar a vomitat ,dar eu mi-am dat seama ca defapt era ptr ca-i este sau mai bine zis i era frica sa mearga la scoala ,recent l-am mutat la o scoala in strainatate si a fost destul de greu ptr el.Acuma s-a calmat dar daca vreodata-i este frica tare il apuca starea de greata.

Floricica Nou Venita carmen_cocora's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.02.2005
    Postari in forum
    1
    Buna! Sunt Carmen din Timisoara, si cred ca sursa greturilor (sigur), este doar psihica. De cele mai multe ori ,copiii santajeaza parintii prin diferite dureri si chiar si le induc, pentru a nu merge la gradinita sau la scoala. Ori se tem de cineva de la gradinita/scoala ori pur si simplu atenteaza la bunavointa unui parinte, pe care-l poate controla si pe care stie sa-l manipuleze, mai de fiecare data cu usurinta. Pur si simplu copiii stiu sa-i "citeasca" pe adulti, asa ca ... .Oricum, nu cred ca e nevoi de un tratament medicamentos, cauza este de alta natura. Spun acest lucru, fiindca lucrez de aproximativ 12 ani cu copii {normali/nevoi speciale}, cu varste cuprinse intre 1-5 ani si am si o fetita de 6 ani si 4 luni! Cu multa tactica si rabdare comunica cu ea si vei vedea ca afli adevarata cauza. Mult succes, mamico!

Floricica Nou Venita lucilica's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.05.2007
    Postari in forum
    3
    e tirziu raspunsul meu, dar acum avem aceleasi probleme.si sigur ca trebuie facute investigatii, noi am ajuns dupa citeva luni de chin la un diagnostic, hernie hiatala. Pentru a o descoperi e nevoie de endoscopie. La endoscopie se recolteaza tesut pentru biopsie si helicobacteria pylori. Daca este congenitala, boala se poate asocia cu mici probleme ale inimii. Se pare ca la noi nu

Floricica Nou Venita ela79's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.05.2007
    Postari in forum
    1
    salut! nu cred ca ai mari motive de ingrijorare.la fel am patit si eu cu fetita mea cand a inceput gradinita,si dupa fiecare vacanta.Poate nu ar strica sa-i faci si nici investigatii medicale copilului, varsaturile pot avea ca si cauza si viermisorii intestinali.E adevarat ca la noi a fost mai mult frica de gradinita , ca daca nu o durea burtica tot gasea ea ceva s-o doara ,gatul, urechile!Sanatate multa si rabdare..

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari