Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita stefania 1's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.08.2006
    Postari in forum
    1

Constipatia

Topicul este raspuns la articolul Constipatia

Buna,
    sunt stefania si vroiam sa-ti impartasesc cate ceva din experientele me cu aceasta problema. Eu te sfatuiesc ca, daca aceasta constipatie persista sa consulti un pediatru de la un spital de copii si sa-i faci fetitei o irigografie pentru a vedea daca nu cumva are megadolicocolon(un colon mai lung). Baietelului meu i s-a pus un astfel de diagnostic si este in tratament de 2 ani cu duphalac, iar de la 7 zile cand avea scaun l-am adus la o zi, uneori cu 2-3 scaune. Iti doresc succes si multa sanatate fetitei. Daca esti din bucuresti iti pot recomanda medicul la care merg eu.
    Stefania

Floricica Nou Venita claudialari's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.08.2008
    Postari in forum
    1
    Buna

Sunt Claudia si am un nepotel de 3 ani care are megacolon. As dori sa-mi spui, daca se poate, medicul de care vorbeai.

Floricica Cu Vechime annee's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2008
    Postari in forum
    8.186
    buna sunt Ana si eu am avut probleme cu fetita si i-am dat Lactulose AL Sirup se gaseste in Germania regleaza tranzitul intestinal si stomacelul eu una sunt tare multumita e bun si la adulti

Floricica Nou Venita richard's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.01.2008
    Postari in forum
    46
    Noi am folosit nimic altceva decat niste prune frulate si a rezolvat situatia

Floricica Nou Venita uodjsvm's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2009
    Postari in forum
    1
    supozitorul e mai bun

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari