Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 10
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
    Floricica Nou Venita antoanella77's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.01.2006
    Postari in forum
    3
    fetita mea raceste foarte. des de cand a inceput gradinita anul trecut in septembrie nu mai din raceala in raceala a mers.acum am inceput sa-i dauI.R.S.19 CREDETI CA E BUN ?voi ati dat asa ceva?

Floricica Nou Venita elianadima's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.11.2005
    Postari in forum
    25
    eu am auzit colegele vorbind despre oscillococinum (sper ca am scris corect) IRS 19 este tot trat homeopat? ce varsta are copilul tau antoanella?

Membru inregistrat la
    06.01.2006
    Postari in forum
    3
    fetita mea are 4 ani si 6 luni.chiar de azi am inceput sa-i dau I.R.S.19 si sa vedem ce rezultate da.deja am ajuns la disperare cu racelile astea repetate. antibioticele nici nu isi mai fac efectul.I.R.S.19 NU ESTE HOMEOPAT

Floricica Nou Venita anculina's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.05.2005
    Postari in forum
    13
    buna
    baiatul meu are 5 ani...din care 2 i-am petrecut numai prin spitale din cauza racelilor...singurul tratament care ne-a ajutat a fost ribomunyl...eu il recomand cu toata increderea deoarece l-am testat pe propriul copil si am fost fff multumita...succes

Membru inregistrat la
    06.01.2006
    Postari in forum
    3
    tot la gradinita a racit? cat timp i-ai dat ribomunyl?eu am sa incerc I.R.S.19 ca tot am inceput(este a2a zi de tratament)si sa vedem cur reactioneaza.sper sa fie bine. am intrerupt si gradinita pentru 2 sapt cat dureasa trat. cu IRS19.dupa ce i-am scos polipii nu a mai racit 6 luni dar apoi a inceput gradinita si.........e groaznic

Floricica Nou Venita e_puiu's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.08.2005
    Postari in forum
    2
    Buna sunt elena si locuiesc in Cluj-Napoca, am si eu o fetita care face in iunie 4 ani, i-am facut tratament cu Rybomunil in 2004 timp de 6 luni, iar in 2005 i-am dat Bromhovaxon cate 10 tablete timp de trei luni, si sunt destul de multumita cu acest tratament, nu a mai racit asa des cum o facea inainte, iti doresc multa sanatate tie si copilului tau. Pa

Floricica Nou Venita cerasela67's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.10.2005
    Postari in forum
    38
    Bronhovaxon-ul e antibiotic, de ce sa ia antibiotice pt. a raceala! Fetita mea are 5 ani si 8 luni, raceste foarte rar. Eu ii dau vitamine de cand s-a nascut in fiecare iarna. Cand am dat-o la gradinita (la 3 ani) i-am dat Oscilococcinum (naturist, actioneaza ca un vaccin antigtipal) si Baracca (naturist), dar numai in acel an deoarece a mers prima oara in colectivitate. Iarna aceasta nu a racit deloc, sta si 5 ore pe zi afara in zapada si ger.

Floricica Nou Venita aiti's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2006
    Postari in forum
    98
    Dragi mamici! Ati dat copilutilor Minimartieni Imunactiv? Ce parere aveti? Parerile pro si contra sunt binevenite!

Floricica Nou Venita flory's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.01.2005
    Postari in forum
    115
    Am nevoie de un sfat! Este indicat sa dai copiilor echinacea? Cati ani minim ar trebui sa aiba copilul pentru tratamentul cu echinacea si cat trebuie sa dureze acesta? Multumesc!

Floricica Nou Venita cerasela67's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.10.2005
    Postari in forum
    38
    Da, i-am dat si multivitamine Minimartieni si Imunactiv. Copilul meu nu raceste prea des insa ii dau vitamine in mod regulat. Eu cred ca sunt bune!

Floricica Nou Venita kamoni's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.02.2006
    Postari in forum
    3
    si oscilococinum e bun dar si brinhovaxon, care sunt ambele un soi de vaccinuri....prefer insa sa dau vitamine, minimartienii sunt ok, echinaceea si calciu pe timpil iernii, stiti, in lunile cu R...in rest multe fructe, legume si feriti de extremitati. La gradinita vor raci cel putin primul an, asa este intrarea in colectivitate...putem lupta cu virusii prin alimentatie.o alimentatie corecta completata de vitamine de preferat din plafare.....dar trebuie sa stim ca o racela intareste organismul.....

+ Raspunde
Pagina 1 din 10
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari