Ultimele discutii din forum
    mada_lyna
    Guest

Amigdalita - sfaturi si remedii

buna tuturor.
    de vreo 3 zile ne chinuie o amigdalita. are tuse, gatul cred k il doare putin si doarme agitat. inca nu ii curge nasul sau alte simptome, doar cele de mai sus.
    dr de fam ne-a dat zinnat, apoi l-am schimbat caci nu il ia sub niciun chip cu augmentin, plus rhinathiol pt tuse, plus nurofen. insa nicio schimbare in mai bine nu s-a produs.
    se vede ca il deranjeaza gatul cand tuseste.
    ce sa ii dau sa ii treaca? pt durerea in gat, tuse. ceva din plante, cu efect la copiii vostri, cu gust bun.
    mersi

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Mada poti sa i dai 4-5 picaturi de albastru de metil intr-o lingurita de zahar este o minune pt gat si isi face fff repede efectul (noi facem desss amigdalita si asta ajuta mult si nu ajungem la antibiotic) si mai poti sa ii iei pastilute de la fiterman cu propolis ,echinaceea si vit.c daca le poate suge sa nu se inece sau sirop de mugur de brad,patlagina si ridiche neagra...iar seara inainte sa il culci ii poti face un shodou (un galbenus frecat bine cu zahar si pus lapte cald).

Floricica Novice supermami's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    398
    Tantum verde spray e foarte eficient, dar nu e natural, e tot medicament. Incercati cu o lingurita de miere, dupa care nu mananca si nu bea apa macar 30 de minute.

mada_lyna
    Guest
    tantum verde folosim. voi merge acum sa cumpar si acele patilute cu propolis.
    despre cum sa ii usurez respiratia ce stiti? citeam despre vaporub. o fi bun?
    Modificata de mada_lyna; 15.06.2013 la 09:30:47.

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Eu i am dat cu un gel in tub mic pe piept si a ajutat mult din pacate nu mai stiu acum numele..dar bun rau.

mada_lyna
    Guest
    am cumparat Doktor Mom sirop si vaporub
    am luat si eu dr mom, caci si eu m-am molipsit de la Robi si mi se pare fff bun.
    mersi pt sfaturi tuturor!

Floricica Nou Venita michaelap's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.10.2012
    Postari in forum
    195
    Eu ii dau fetei mele Koflet pentru tuse, e din plante si miere si e placut la gust. Noi am avut rezultate bune cu el. Si ii mai dau sirop de brad facut in casa.
    Tot de la o mamica de pe forum am aflat de albastru de metil (chiar daca il aveam in casa il foloseam pentru iritatii, pana in momentul in care mi-a spus ca e f bun si in cazul racelilor). Vaporub folosim si noi de putin timp, iar noaptea pentru o respiratie mai usoara ii pun la marginea patului o batista inmuiata in Carmol ( care chiar da rezultate in cazul nostru).
    Multa sanatate pentru amandoi!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari