Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime dadiana's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2008
    Postari in forum
    8.441
    baietelului meu de 6 ani ii tot apar bubitze pe el, il si mananca pe deasupra. nu stiu de la ce ar putea fi. am crezut ca de la oua, insa i-au aparut si in perioada cand nu a mai mancat oua. i-au iesit bubite cand am mers la tara desi nu a consumat nimic de acolo. am fost la dr stanciu si ne-a dat sa facem panel 2 si 3 alergeni si cand am vazut cat costa am luat trimitere de la med de fam si ne-am dus la alergolog unde i-a facut teste pe piele, vreo 10 si nu a iesit ca ar fi alergic la ceva. mi-a zis sa merg acasa cu el ca nu e alergic si sa il pun la ingrasat i-a iesit o usoara anemie. lui cand ii apar bubitele se si deranjeaza la burta. asa ca m-am dus acasa si am indopat copilul (vorba vine ca doar nu-l tineam nemancat) si a doua zi surpriza: bube noi m-am dus la dr stanciu cu analizele astea si mi-a zis ca nu sunt bune de nimic si sa-i fac panelurile, asa ca am fost sa facem panelurile, deci tot n-am scapat de cheltuiala (macar sa descoperim ce e) si am facut si ige total. rezultatele nu au iesit inca la paneluri ci doar la ige. valoarea normala este <90 si lui i-a iesit 49.4, asta ar insemna ca nu este alergic, dar ce are?

acum e la regim. nu i-am dat nici oua nici ciocolata ca am zis ca e de la astea. cand am vazut ca nu-i mai ies i-am dat ou si nu i-au mai aparut deloc bube, ciocolata nu-i dau ca mie frica. am pastrat ciocolata din care i-am dat, sunt niste ciocolatele de la milka de fapt si vreau sa vad daca ii pot face analize la anumite substante din aceasta ciocolata.

bubitze noi nu mai are pe el, insa tot nu scapam de diaree. de fapt nu e diaree in sensul ca are mai multe scaune pe zi ci doar unul, insa e intotdeauna moale de ceva vreme. intr-o seara s-a trezit din somn si a vomitat si a facut si un kk moale.

sunt asa de suparata si daca merg la dr de familie imi zice sa-i dau hydrasec, dar na-r zice de ceva investigatii sa vedem cauza. dupa ce am rezultatelela paneluri merg cu ele la stanciu si sa ii spun de scaunele astea fara a fi insotite de bubite. :((((

oanachampion
    Guest
    Daca nu are alergii, exista posibilitatea ca pielea lui sa fie iritata de la sapun, sau chiar de la detergentul pe care il folosesti pt rufele lui. Iar diareea poate sa nu aiba nici o legatura cu bubitele (poate are giardia?)...

Floricica Cu Vechime dadiana's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2008
    Postari in forum
    8.441
    astept rezultatul la panelurile pt alergeni sa vedem, ca testele de piele cica n-ar fi relevante. eu nu schimb detergentii si sa zicem ca ar fi asta, atunci i-ar aparea tot timpul, dar el cand e la regim alimentar nu mai are bubite. mergem sa-i facem o copro sa vedem ce are la burtica, dar acum e constipat ca i-am dat enterol

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari