Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita boaca luminita's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2009
    Postari in forum
    3
    fetita mea Beatrice a patit-o,de atunci face pisi pe ea la gradi si plange ca vrea acasa la ea.alte pedepse nu a primit direct bataie.unii zic ca nu-i strica,dar de ce sa-mi bata un strain copilul!

Floricica Cu Vechime flora73's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2008
    Postari in forum
    7.652
    Ti-am raspuns si pe blog.

Nu-i normal sa-i dea nici macar una la fund, d-apoi doua.
    O reclamatie la directorul gradinitei, minsterul invatamantului si la asistenta sociala crezi ca ar merge?

Cand un copil nu vrea sa doarma, gradinita ar trebui sa aibe o clasa in care stau si fac diverse activitati copiii care nu reusesc sa doarma la pranz.

Aoleooooooo o mancam de vie daca eram in locul tau.

Floricica Veterana puiuraluca's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2008
    Postari in forum
    12.584
    eu cred ca normal este sa-i dai una in bot educatoarei

Membru inregistrat la
    27.03.2008
    Postari in forum
    7.652

Ok, Raluca!

Floricica Nou Venita alexmihai's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2008
    Postari in forum
    74
    Nu,nu e normal sa dea intr-un copil pt ca nu vrea sa doarma. Dar doamna educatoare poate sa doarma la comanda? I-ar placea sa fie "atinsa" pt asta? Copilul este traumatizat in felul asta,unde vor sa ajunga cu bataia? In locul tau imi retrageam copilul de la acea gradinita. Dar inainte faceam un scandal monstru. Sunt total impotriva acestor practici.

Membru inregistrat la
    31.10.2008
    Postari in forum
    12.584

Membru inregistrat la
    31.10.2008
    Postari in forum
    12.584
    nu trb retras copilu, trb data afara educatoarea[mitraliera]

Floricica Nou Venita leahuluminita's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.12.2008
    Postari in forum
    21
    Nu este normal ca un copil sa ia bataie la gradinita.Copilul meu are tetrapareza spastica si merge la o gradinita speciala.Are program de somn si cand nu vrea sa doarma ,doamna il lasa in alta camera sa se joace si sa nu-i deranjeze pe ceilalti copii.Ar trebui sesizate forurile superioare.Dar nici solutia cu datul doamnei" una in bot" nu e buna.Trebuie vorbit intai cu d-na educatoare si daca nu se ajunge la un acord,sesizate forurile superioare.

Membru inregistrat la
    27.03.2008
    Postari in forum
    7.652
    Asta ziceam si eu, si normal ca nimeni nu se duce s-o ia la bataie pe educatoare ca doar suntem civilizati.

Era un mod de a glumi.

Am si spus ca s-o reclame la director, minister si de ce nu si daca pot face ceva si la asistenta sociala.

Membru inregistrat la
    27.03.2008
    Postari in forum
    7.652
    Si in mod normal gradinitele ar trebui sa aibe o clasa unde se fac activitati cu cei care nu reusesc sa doarma: lectura, teatru de papusi, desene, pictura, religie, etc

cristina elena
    Guest
    Fetelor din pacate de multe ori "sefa" e ingrijitoarea nu educatoarea. Nu pot sa spun ca sunt patita, multumesc lui Dumnezeu ca am parte de un personal bun la camin/cresa.
    Dar in majoritatea cazurilor legea o fac ingrijitoarele/bonele sau cum se mai cheama. Educatoarele de multe ori habar n-au ce se intampla.
    Si o reclamatie la directoare e egala cu zero.
    Singura solutie e sa te impui ca parinte in fata personalului mediu si a doua oara va asigur eu ca nu mai indraznesc sa dea in copil.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari